Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi az a kriptobányászat, és...

Mi az a kriptobányászat, és hogyan működik?

Figyelt kérdés
Azért merült fel bennem ez a kérdés, mivel mostanában egyre gyakrabban találkozom ezekkel a kifejezésekkel az interneten, hogy kriptovaluta, krptobányászat, egyebek. Addig jutottam el ebben a témában, hogy létezik a BitCoin, illetve a Monero (ez utóbbit valamiért jobban szeretik a "bányászok", legalábbis ezt olvastam), illetve azt is olvastam, hogy a kriptobányászat úgy működik, hogy egy fertőzött weboldalt megnyitumk, és a háttérben fut a bányászó program, ami az érintett számítógép/telefon erőforrásait (processzor meg memória talán?) használja fel, hogy bányásszon. Értem, hogy ez a mechanizmus, ami alapján dolgozik, de hogyan? Minden weboldalban vannak ilyen rejtett kriptovaluták, amit ki lehet "bányászni"? Nagyon káros arra az eszközre, amin épp fut a bányászat? Köszönöm a válaszokat előre is, és bocsánatot kérek, ha valamit hülyén sikerült megfogalmaznom, elég laikus vagyok ebben a témában. :D

2020. ápr. 30. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog van összemosva a kérdésben. Az egyik a kriptobányászat, a másik pedig az azon alapuló bevételszerzés. Alapvetően te saját nyereségedre akarsz bányászni, hogy te láss belőle bevételt. Ehhez veszel például direkt olyan hardver aminek a teljesítményével valamilyen valutát lehet előállítani.


Amikor egy harmadik fél oldalába van beépítve a bányászprogram, akkor ő dolgoztatja a te gépedet hogy pénzt csináljon belőle. Abból neked nyereséged nincs, csak károd.


Az alapfogalmakat és definíciókat viszont azért nincs értelme itt megkérdezni, mert terjedelmes magyar nyelvű leírások állnak rendelkezésre a neten neked, csak rá kell keresni.

2020. ápr. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, és a helyesbítést, úgy látszik, ma nem igazán megy nekem a fogalamzás.

Tehát, pontosabban arra szeretnék rákérdezni, hogy amikor egy harmadik fél bányásztat a gépemmel valamilyen kriptovalutát, akkor az pontosan hogyan működik; hogyan bányásznak, milyen programmal, és egyáltalán, hogyan kerülnek kriptovaluták egy webhelyre? Emellett milyen mértékű kárt tud okozni a számítógépben, ha valaki gépének az erőforrásait huzamosabb ideig ilyen célokra használja fel egy másik fél? "Szimplán" csak a processzor meg a videokártya bánja, vagy akár vírusok is települhetnek a gépre? (Nem vagyok érintett, csak érdekel).

2020. ápr. 30. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!