Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Factory reseteltem egy telefon...

Tar István kérdése:

Factory reseteltem egy telefont, szeretném SIM kártya szeretném használni, de az Android beállításánál, mert nem akarja felismerni egyik google fiókomat sem. A hiba üzenet: Sajnos hiba történt, próbálja meg újra/24 óra múlva. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Rendszergazda vagyok. Triviális a probléma, mivel használni sem tudom miatta a telefont. Már mindent próbáltam, de egyszerűen mindig kidob. Már túl vagyok néhány agyvérzésen emiatt. Nos időközben megoldódni látszik a dolog, az előző google fiókkal simán ment, nem tudom, hogy ez a google, vagy a huawei hülyesége, de mindenesetre érdekes, hogy factory reset után is megjegyzi az előző beállításokat.

Valakinek van ötlete, hogy mi lehet/lehetett a gond?


2020. júl. 9. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy történt a factory reset?

Recovery menüből vagy a beállításokon belül?


Ha az előbbi akkor az FRP lock megmarad. Ami azt jelenti, hogy csupán csak azt a fiókot fogadja el, amivel a reset előtt volt használva a telefon.

2020. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha a Recovery menün keresztül végezted el a visszaállítást, akkor az FRP zárnak köszönhetően csak azt a Google fiókot fogadja el a készülék, amellyel már korábban szinkronizálva volt. Ez amolyan lopásgátló, úgy, mint az IPhone-oknál az ICloud zár.

Ezzel ellentétben a beállításokon keresztüli gyári visszaállítás tényleg törli a telefon teljes tartalmát.


Megpróbálhatsz keresni megoldásokat az interneten, amik vagy működni fognak, vagy pedig nem. Be kell írni a keresőbe, hogy "Huawei P20 Unlock FRP" (értelem szerűen a P20 helyére a saját telefonod nevét írd be, azt csak példaként írtam most).

Ha nem sikerül házilag megcsinálni, akkor csak a szervízben tudnak neked segíteni. Bármelyik GSM szaküzletben megcsinálják neked pár ezer forintért cserében.

2020. júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minél újabb egy készülék, annál nehezebb kijátszani ezt a zárat házilag.
2020. júl. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!