Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SIM-kártyát valahogy bele...

SIM-kártyát valahogy bele lehet applikálni PC-be? Hogy telefonként tudjam használni a PC-t.

Figyelt kérdés

#SIM, telefon
2020. jún. 8. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Mobilnethez létezik PC-re dugható modem, amivel SMS-t is tudsz írni. De telefonálni nem tudsz vele, erre nincs lehetőség. De létezik telefonhoz jack átalakító, amivel a PC-hez való, külön mikrofon és hangszóró jackes fülest be tudod dugni a telefonba és azon beszélni.
2020. jún. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem, és ilyen modemet csak a telefonos szolgáltatóknál tudok venni vagy máshol is? És fogad is SMS-t?

Bocs, de a fejhallgatós részt nem igazán értem, hogy ez miért jó vagy mit érek el vele, miért más ez, mint egy headset. Már azon kívül, hogy nem headsetet használok, hanem normál fülest és mikrofont.

2020. jún. 8. 23:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Olyat lehet, hogy összekötöd a telefont a laptoppal. Csak cell kell telepíteni mind2 oldalon egy programot.


Ezt telefonra: [link]


Ennek PCs verzióját meg laptopra. Majd Windows fiókkal (ha van skypeod az is jó) bejelentkezni és Bluetoothal összehangolni.


Kb ennyi. Felveszed a fejhallgatót, majd azon át telefonálsz.

2020. jún. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de én pont a mobiltelefont akarom kihagyni.
2020. jún. 9. 00:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Az nem fog menni. SIM kártya funkciója miatt fog kelleni.

Olvass utána a telekumunikációs technológia után.

2020. jún. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Derwer ***** válasza:

Amit az #1 írt az valid, lehet USB-s vagy PCI-Expresses modemet amin lehet hívást, SMSt és adatforgalmat is bonyolítani.


Lehet külön is venni, de talán egyszerább a szolgáltatótól, mert akkor kapsz hozzá bitosan működő applikációt. (anno volt ilyenünk de az már vagy 10 éve volt. vagy 15. )


Ezenfelül vannak olyan laptopok amikbe be van építve a SIM slot és a 4G modem.

2020. jún. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy használd a Viber Out funkciót, igaz ehhez kell tölteni a Viber egyenlegedre... Onnét tudsz indítani normál hálózatba hívást.
2020. jún. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerintem szolgáltatótól csak bérelni lehet, ami annyira nem szimpatikus, de majd még utánanézek.

Aliexpressen nézegettem ilyen modemeket, de nagyon sokféle van, annyira nem vagyok otthon ebben, hogy miket kellene tudnia.

2020. jún. 9. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!