Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A barátaimmal beszélgettem a...

Numberka1 kérdése:

A barátaimmal beszélgettem a COPD betegségről. A szobában volt az ipad-em. Addig soha nem kerestem rá erre a neten és soha nem dobott fel ezzel kapcsolatos hirdetést. A beszélgetés másnapjától viszont igen. Hallgatózott az ipad?????

Figyelt kérdés

#kémkedő ipad
2020. júl. 25. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2020. júl. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hol tudom ezt kikapcsolni?
2020. júl. 25. 11:24
 3/7 anonim ***** válasza:

nem csak az ipad.

én is haverral beszélgettem telefonon egy bizonyos emberről aki nem volt ismerősöm a facebookon.

írásban sosem említettük, csak telefonon. és ráadásul kint az udvaron beszéltem, tuti hogy csak a telefon hallodda mit mondok.

1 óra múlva megjelent egy ismerősnek ajánlás arról a fickóról.

durván gúvadt a szemem.


kikapcsolni úgy tudod, hogy kiveszed az akksit...

2020. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hááát ez nem valami megnyugtató. Eddig nem vettem komolyan, de mostantól oda fogok rá figyelni.
2020. júl. 25. 12:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem vagyok 100%-ig meggyőződve arról, hogy a szó szoros értelmében vett lehallgatás történne. Ahhoz vagy az lenne szükséges, hogy folyamatosan komoly adatkapcsolat legyen közted, és a lehallgató szervere között, és ilyesmit még nem sikerült leleplezni. Az mindenkinek gyanús lenne, ha 10-20 gigabájttal nagyobb lenne az adatforgalma.

Az persze elképzelhető, hogy valamelyik alkalmazás, ami a háttérben fut, és hozzáfér a mikrofonhoz, folyamatosan elemzi a hallottakat, és szöveges formában a felismert kulcsszavakat továbbítja. És hogy őszinte legyek, pl. a Facebook alkalmazás mérete eléggé gyanúsan nagy, még akkor is, ha tegyük fel tehetségtelen programozók írták, akik az optimalizációról azt hitték, hogy valami féle pokémon. Ráadásul alapból hozzáfér mindenhez, ami szintén gyanússá teszi.

De mondok gyanúsabb dolgot: a munkahelyen (informatikusok vagyunk) átmentem egyik munkatársamhoz egy szakmai kérdést megvitatni. A telefonom az irodámban volt. Ő közben megemlített egy szoftvert, amire én az utóbbi 2 évben még csak rá sem kerestem, erre nem pont azt dobta be a Fb hirdetésekben napokig? Na, ezt mégis hogyan? És hozzátenném, hogy az irodában levő telefonom még csak nem is okostelefon, hanem egy nyomógombos Nokia.

2020. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

hát a facebook appnak volt olyan botránya is nemgrég, hogy akkor is tudta hol van a telefon és küldte a helyi hirdetéseket ha konkrétan le volt tiltva a helymeghatározás.

kommunkált bluetoothon a körülőtte lévő telefonokon futó face appokkal és onnan szerezte be a helyadatokat.


volt egy internetjogásznak egy eszmefuttatása ezzel kapcsolatban: ha rákattintasz a regisztrációkor, hogy elfogadom... ezt meg azt, akkor te elfogadtad, hogy ilyen csináljon a te telefonodon, táblagépeden, gépeden az app. Illetve ha meg szeretnéd támadni a dolgot akkor semmi esély nincs érvényt szerezni az igazadnak, mert olyan gumimondatok vannak a felhasználói feltételekben de főleg az apróbetűben hogy nincs az a bíró aki A-t vagy B-t mer mondani.


a legjobban az mutatja mi megy a háttérben, hogy még Zuckerbergnek is le van takarva a gépén a kamera és a mikrofon :D

[link]

amikor már a fő megfigyelő is attól parádiz hogy megfigyelik :DDDD

2020. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez egyszerűen felháborító!
2020. júl. 25. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!