Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ip címemet ès az alapján a...

Ip címemet ès az alapján a lakhelyemet ki tudja lenyomozni?

Figyelt kérdés
Egy barmot láttam, ahogy neten ezzel fenyeget valakit, hogy lenyomozza hol lakik ès megveri. Stb.
2020. júl. 27. 09:23
1 2
 1/12 Derwer ***** válasza:

Legjobb esetben várost lehet megtudni de az se biztos.

IP geolocation portálokon bármikor letudod te is kérdezni ezt az infót.

2020. júl. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Tegyük fel tudja az IP-d, akkor ez még nem pontos önmagában szerintem, ahogy én gondolom tudnia kéne vagy a GPS koordinátát vagy az előfizetői adatokat, de kérdés hogy férne hozzá ezekhez.

pl: Ismeri az IP-t, majd a szolgáltatótól megtudja melyik előfizető volt ezzel az IP-vel bejelentkezve, majd innen már tudhatja a lakhelyet is, ha előfizetői adatokat megszerzi.

2020. júl. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Praktikusan senki. A szolgáltatónál van adat, hogy egy adott pillanatban melyik felhasználó név-jelszó páros kapott meg egy adott IP címet. Ezt a szolgáltató tárolja, és megfelelő szerveknek (bírósági végzés birtokában) kiadja másnak nem. De ebből még mindig nem lehet tudni azt, hogy fizikailag hol használták az adott IP címet. A szolgáltatónál van egy szerződés amin szerepel, hogy melyik előfizetési szerződéshez tartozik az adott felhasználónév ebből kiderülnek a szerződő fél adatai. Ezt szintén csak a bíróság (és bizonyos körben nyomozati joggal rendelkező szervezetek) kaphatják meg.


Ezek üres fenyegetések, mert nagyjából semmi valóság alapja nincs. Ha mégis megteszi akkor az már BTK-s, mert ahhoz kell egy "partner" aki a szolgáltatónál hozzá fér ezekhez az adatokhoz és tőle kell megszereznie. De jelenleg nem hiszem, hogy bármely szolgáltatónál lévő ember kockáztatna jópár év börtönt egy ilyen miatt, hogy kiadja jogtalanul ezt az adatot másnak.

2020. júl. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
IP alapján 50 km sugarú körben nagyjából be lehet lőni, ami egy kisebb város esetében semmit sem szűkít le. A szolgáltató, ahogy előttem is mondták, hatóságnak kiadja a megfelelő procedúra után. Az internet anonim, bárkit szidhatsz, bármilyen elborult felnőtt filmet nézhetsz, törvényes keretek között. Amíg a jog ellened nem szól, anonim vagy. Pl küldesz valakinek életveszélyes fenyegető üzeneteket, azt nagy eséllyel visszakeresik, de ha csak egy *** (unszimpatikus politikus nevét képzeld ide) takarodj kommentet teszel ki valahova, senki nem fogja tudni ki voltál. Ezt a 10 éves vérpistikék nem tudják és ezzel akarják a másikat csicskítani.
2020. júl. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bírósági végzés alapján a szolgáltatónál a szervek le tudják kérni a logokból, hogy mikor épp kinek volt kiosztva az adott IP. Ezek a weboldalak lószart nem érnek, ahogy írták többen is. Egy facebook profil pl sokkal többet ér ilyenkor.
2020. júl. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Belátom. #2-es válaszomban a "de kérdés hogy férne hozzá ezekhez." résznél be kellett volna fejeznem, vagy kiegészítem.


A példát azért írtam csak , hogy megmutassa nehézségeit.

Simán csak úgy nem tudsz a szolgáltatótól ilyen adatokat lekérni, nincs jogosultságod.

2020. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mese, nem fog tudni lenyomozni, pláne nem ilyen veréssel fenyegető hülyék.
2020. júl. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek.
2020. júl. 27. 13:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Változik a világ.

30 éve még pajszerral, meg kurblivassal fenyegetőztek, most meg IP-címmel. :D


Na, de komolyra fordítva a szót: az ilyeneket hívom IP-huszároknak. Halovány fogalmuk sincs a hálózatokról, sokuk még IP-címet sem látott, jellemzően frusztrált informatikai analfabéták, akik így próbálják kompenzálni az élet más területén mutatkozó sikertelenségüket.

IP alapján legjobb esetben is városnyi pontossággal lehet behatárolni a pontos tartózkodási helyet. Már csak azért sem lehet pontosan kideríteni, mert az IP-címek többsége dinamikusan változik. Ami ma az én IP-m, azt holnap lehet, hogy 20 km-rel arrébb kapja meg valaki. Olyan adatbázis meg nincs, és a jelenlegi technikával nem is készíthető, ami minden IP-hez tartalmazza az aktuális tartózkodási helyet. A hatóság sem konkrétan IP alaján állapítja meg a lakcímet, hanem IP és a pontos időpont alapján meghatározza az előfizető nevét, és a név alapján kikeresi a nyilvántartásból a címét.

Egyébként én falun élek, és engem rendszerint 2-3 faluval arrébb szokott tenni a geolikáció, vagy pont ellenkező irányban, a 12 km-re levő várost szokta megjelölni. Szóval azzal, hogy valaki megtudja az IP-met, kb. egy 150-200 ezer emberből álló csoportra szikerült "leszűkítenie", hogy én ki is lehetek. :D


Ami pedig azt illeti: aki fenyeget, az megérdemelne egy feljelentést. Az üzenete visszakereshető, hatósági megkresésre a Gyakorikerdesek.hu kiadja az adott felhasználó ip-címét, a szolgáltató kiadja az adott IP-hez akkor tartozó előfizető nevét, aztán fizetheti a pénzbüntetést, vagy dolgozhatja le a közérdekű munkát, amiért ekkora nagy legény volt.

2020. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alex Fly ***** válasza:

NEM!!!

Az IP-címből azt lehet megtudni, hogy az adott site az adott session esetén melyik hálózat hányas számú állomása -és persze a hálózat néhány paraméterét is, de ez most lényegtelen). Ha NAT mögött van, akkor még ezt sem igazán...

2020. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!