Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha itt Gyk-n beszélgetek egy...

Ha itt Gyk-n beszélgetek egy tök idegennel privátba, letudja nyomozni hoyg ki vagyok? Valamilyen profi aki ért hozzá. Vagy amatőrok is tudnak ilyet csinálni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 27. 22:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Pl megtudhatja a teljes nevem? Vagy az IP címem?
2020. júl. 27. 22:57
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2020. júl. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
14%
igen.
2020. júl. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
ha nem árulsz el magadról semmit, nem nyitsz meg linket amit küldöt, akkor szerintem 99,99 % az esélye hogy nem. Ehhez fölkéne törnie a gyk rendszerét.
2020. júl. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
46%
Az interneten nincs feltörhetetlen rendszer-én ezt tudom.
2020. júl. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz minimum a gyk szerveréhez kéne hozzáférni, ugyanis max ott lelne rá, hogy te milyen ip röl jelentkeztél be, de még az ip vel sem fog tudni sok mindent kezdeni, max hozzávetőlegesen meg elhet állapítani melyik környéken élsz, úgy járásnyi terület szinten. De ennél több infohoz már netszolgáltatótól kéne kiszednie az infot.
2020. júl. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

a személyedet csak akkor tudja, ha elegendő információt kiadsz magadról.


ip-t úgyis könnyű, ha dobok egy csali linket, hogy "néézd! tök jó kép!" amit ha megnyitsz, a szerveremről töltődik be és látom az ip-d. nem kell profinak lenni, ez nem rocket science.

ellenben ha vpn-ezel akkor már nem a saját ip-d látom.

továbbá: az ip-vel kitörölhetem, mert max ha törvénytelen dolgot tettél tudnék ellened hatásos feljelentést tenni (azt megőrzik a szolgáltatók fél évig minimum) de ezen kívül kb semmire nem jó az ip, pláne hogy dinamikus és 2 óra múlva, vagy egy áramszünet múlva (szolgáltató függő) már másé lesz. nem is értem ezt az ip mizériát, mitől fél mindenki.... (állítólag GDPR adat, bár a jogász sem értette meg, hogy ha állítása szerint azaz adathalmaz számít GDPR szempontból ami egyértelműen beazonosít egy felhasználót, akkor az IP nem felel meg ennek, na mindegy)


személyes adataidat ne add ki magadról mindenesetre....

2020. júl. 28. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha te nem árulsz el semmit magadról, akkor nem tudja.


A többi csak rizsa.

2020. júl. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Ha olyan dolgokat adsz ki magadról, amit te nem gondolsz komoly dolognak, de egyszerű onnan tovább nyomozni, akkor nem lehetetlen kinyomozni.


Például saját youtube lejátszási listát, amiből kap egy felhasználó nevet, amit esetleg több helyen is használsz, néhol megadtad az igazi neved és lakótelepülésed, esetleg összekapcsoltad a facebook fiókoddal. Ez akár úgy is működhet, ha a gyakoris felhasználóneved használod máshol is, ahol találhat ilyen adatokat. Ha nyilvánosban rejtve van, privát üzenetben akkor is kiadja.

2020. aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!