Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Adat-eltulajdonító programokat...

Adat-eltulajdonító programokat víruskereső biztosan megtalál és gyanúsnak jelez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha kénytelen vagyok olyan programokat használni, amelyek nem digitálisan aláírtak, néha felvetődik bennem, hogy akár adatokat is eltulajdoníthatnak észrevétlenül (rekurzívan mehet a könyvtárakon végig és fájlkiterjesztés szerint küldhet el ezt-azt az Internet-en keresztül bárhova)...

Mivel a router forgalmának elemzéséhez sem értek, valamint rezidens víruskereső jelenleg nincs, csak a Defender (Windows 10), nem tudom, hogy ilyen vagy hasonló lehetséges lenne -e. Nem tudhatom, mennyire lehet egyedien írni ilyen küldőprogramot...

Különösen azóta vetődött fel bennem ez, mióta egy ismerősöm írt egy regényt saját számítógépén, soha nem adta oda senkinek, hamarosan - még mielőtt megjelentette volna - már egy könyvgyűjteményben látta viszont a saját művét...



2020. szept. 15. 17:34
A kérdező szavazást indított:
Elképzelhetőek ilyen programok, melyeket kereső nem vesz észre sajnos
Egyedi mintázat van, rögtön gyanúsnak találja a kereső
Nem kell ilyenekkel foglalkozni, ilyenekre gondolni
4 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka az olyan program amelyik megkeresi a gépen azt a könyvet amit éppen szerkeszt valaki. Olyan pl. lehet, hogy átküldi valakinek emailban és onnan kikerül stb. Ez a sztori nekem kicsit sántít. A windows defendernél érdemes valami jobb védelemre beruházni. És nem csak a nem aláírt programok terjeszthetnek ilyeneket, hanem email csatolmányok, spamek, különféle entes appok (pl. facebookon is volt már ilyen, ami játéknak álcázta magát).
2020. szept. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az illető senkinek sem küldte át az adott könyvet.

E-mail csatolmányokról tudok, hogy nem szabad megnyitni ilyeneket.

2020. szept. 15. 17:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként nem "könyvkereső" programról írtam, hanem olyan programról, ami szépen a meghajtót átnézve bizonyos fájlkiterjesztéseknek megfelelő fájlokat tulajdonít el (pl. .docx, .xlsx stb). A könyvvel kapcsolatos dolgot példának írtam, hogy egy ismerős így járt, aki teljesen szavahihető és nem gyanakodott soha azelőtt, nem gondolta volna: vele ilyesmi megtörténhet.
2020. szept. 15. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!