Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Rendszergazda: de hogyan?

Rendszergazda: de hogyan?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt irja ki a gepem, hogy adjam meg a rendszergazda jelszot. Ez oke is, csak eppen nincs lehetoseg sehova sem beirni! Egy felhasznalo van a gepen, en. Semmi tobb. Ma reggel ota minden szarhozrendszergazda jelszot ker, de nincs semmi hely, ahova beirhatnam. A bios franciaul van, egy kukkot sem ertek belole, at lehet allitani? Ha ott megadok jelszot, az jo lesz rendszergazdanak? Hogy tudom beallitani, hogy emgedje beirni a jelszot? Igy semmit sem tudok rajta allitani. Se datum, se altivalas... semmit.

2020. okt. 9. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:

"Ha ott megadok jelszot, az jo lesz rendszergazdanak?"


Nem, a BIOS jelszó és az operációs rendszer jelszava két teljesen különböző dolog.


"Hogy tudom beallitani, hogy emgedje beirni a jelszot?"


Próbáld meg a saját felhasználó profilodban megnyitni a Futtatást, beírni hogy "control userpasswords2" (macskakörmök nélkül), a "Speciális" fülön a középső mezőben a "Speciális" gombra kattintva a felhasználók közt megkeresni a Rendszergazdát, és jobb klikkes menüből átállítani a jelszavát.


Ha nem megy, akkor töltsd le a Hiren's Boot CD-t, indítsd el, a security mappában találsz benne NT password edit nevű programot, azzal tudsz jelszót adni a rendszergazdának.

2020. okt. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én legelőször egy vírusirtóval nézetném át a gépet mielőtt jönne a következő kérdés hogy egyetlen doksidat képedet sem tudod megnyitni.. ;P
2020. okt. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma úgy, hogy ki kellett venni a merevlemezt, teljesen leformázni egy másik gépen és totál előröl feltenni az oprendszert. Egy ördögi háromszög volt az eset, mivel addig nem adta vissza a rendszergazda jogot és a kód beírását sem engedte, amíg nem aktiválom. De! aktiválni csak úgy engedte volna, ha beírom a rendszergazda jelszót. Nem tudom, mi lett volna az esetleges másik megoldás, de az újratelepítés megoldotta. Bár így néhány dolog elveszett, de legalább használható a gép. Köszi a tippeket :)
2020. okt. 10. 02:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!