Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows 10-en, hogyan tudom...

Windows 10-en, hogyan tudom kikapcsolni a "rendszergazdai jogosultság"-ot?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy valahogy bekapcsoltam a rendszergazdai jogosultságot, ki is tudnám kapcsolni, viszont, ha beírom például, hogy "netplwiz", beírok 3,4-5 jelszót amit gondolok, hogy azt adtam meg a jogosultsághoz, de nem sikerül. Próbáltam újratenni a windows-t, ott meg ki van írva, hogy "rendszergazda", rányomok, hogy menjen tovább az újratelepítés és jelszót kér, ahol ugyanúgy beírtam pár jelszót, és semmi....Nagyon szépen megköszönném, ha tudnátok erre valamilyen megoldást, mert kikészülök, hogy nem tudok mit tenni.

2020. jún. 28. 20:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Most próbáltam csökkentett módban, ott is van rendszergazdai jogosultság, pedig azt hittem, hogy így meg tudom oldani.
2020. jún. 28. 21:59
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól értem hogy megadtál egy rendszergazda jelszót, majd elfelejtetted (vagy rosszul adtad meg eredetileg), és emiatt nem enged most bizonyos dolgokhoz hozzáférést? Ha igen, akkor legegyszerűbb megoldás az újratelepítés. Ott nem kér jelszót, ez biztos. Ha igen, akkor rosszul csinálsz valamit. Csatlakoztasd a géphez a telepítő pendrive-ot (vagy ha lemezre van kiírva akkor azt rakd be), boot-olj be róla, és kezdődhet a telepítés.
2020. jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tartsd nyomva a shift-et és újraindítás. Majd bejön a kék "Recovery" menü. Ott keress olyat, hogy "Indítási javítás" katt erre. Legközelebbi indításnál előjön a diagnosztizálás... ez nem fog találni semmit és a végén fel fog ajánlani két lehetőséget. Itt válaszd a "speciális lehetőségeket". Újabb kék menü, itt keresd meg a "parancssor" opciót katt.


CMD-be beír:

net user - felhasználók kilistázása.

net user felhasználónév * majd enter és enter. Pl.: net user Win10 *

2020. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
22:18 Így van. Rendben, majd valamikor az egyik családtagom megcsinálja, ő ért hozzá. De köszi szépen. :D
2020. jún. 28. 22:50
 5/7 A kérdező kommentje:
22:41 Miután rányomtam a parancssorra, sajnos jelszót kér, és az a pár jelszó, amivel próbálkoztam, nem jó.
2020. jún. 28. 22:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor már tényleg csak egy telepítővel juthatsz tovább...
2020. jún. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na az egyik családtagom megcsinálta. :D
2020. júl. 2. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!