Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Adnátok tanácsokat, hogyan...

Adnátok tanácsokat, hogyan tehetném a lehető legbiztonságosabbá az internetkapcsolatom? Máris kifejtem >

Figyelt kérdés

Teljesen új munkakörben teljesítek pár hete, aminek része, hogy különböző weboldalak admin rendszerében kell tevékenykednem.

Ezen weboldalak adatbázisaiban brutális pénzeket érő adatok vannak, ezektől én is el vagyok tiltva, de még enélkül is lehetne hatalmas károkat okozni már csak azzal pár admin-joggal, amit megkaptam. Egyszer volt egy eset, amikor az egyik szervert pont akkor érte hacker támadás, amikor rákattintottam a belépés gombra. Persze a védelem rögtön lekapcsolta az oldalakat és utána kiderült, hogy közvetve se volt hozzá közöm, de mégis megijedtem kicsit, mi lesz, ha egyszer valami ügyes hacker az én gépemen/netemen keresztül jut be az admin felületre?


Szóval, tudnátok tippeket-tanácsokat adni, milyen eszközökkel/módszerekkel/szokásokkal tudnám ezt a lehető leghatásosabban megelőzni?


Arra már nagyon oda figyelek, hogy milyen weboldalakra kattintok rá, mit és honnan töltök le, amikor be vagyok jelentkezve az admin felületre, nem is nyitok meg más weboldalt, de úgy érzem ez még nem elég, ugyebár reklámok reklámok hátán, ki tudja azok is honnan jönnek, milyen scriptek dolgoznak mögöttük, stb-stb..

Igazából nem nagyon értek az ilyesmihez, okkal félek egyáltalán?


2020. okt. 16. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:

ennyi ésszel ilyen munkakörben? :DDDDDD

jaaajjjj

2020. okt. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem webmester vagyok, vagy ilyesmi, úgyhogy megnyugodhatsz és válaszolhatsz a kérdésre:)
2020. okt. 17. 01:20
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Eset internet securiti. Senkit és semmit nem enged be,Naponta csinálj

vírus irtást-

2020. okt. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a tippet.
2020. okt. 17. 01:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Saját gépet használsz vagy a cég biztosítja számodra az infrastruktúrát?

Ha utóbbi, akkor semmi teendőd nincs, a felelősség ezen része a rendszergazdán van. Az ő dolga gondoskodni a megfelelő védelemről (KKV esetén) nyilván nagy cégnél van rá dedikált ember.


Ha valami szabadúszó vagy (pl online marketinges) akkor pedig javaslom, hogy a munkára használt eszközöket csak munkára használd. Nyilván tökéletesen kivédeni nem lehet semmit sem, de ez már elegendő hogy a beépített kódok és robotok ellen védekezz. Személyesen téged pedig nemhiszem hogy bárki támadna.

2020. okt. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De hol a tehén?
2020. okt. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy Norton vagy Eset Internet Security/Smart Security vírusírtó kell neked, és egy biztonságos böngésző.
2020. okt. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és a vírusírtót vedd meg!!! Ne sajnálom a pénzt.
2020. okt. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!