Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy töltsem le a Comodo...

Hogy töltsem le a Comodo Internet Security ingyenes verzióját?

Figyelt kérdés
Ha ráklikkelek a download free CIS re , majd megnyitom a letöltött file - ot , akkor olyat ír , hogy Comodo Internet Security Premium telepítése.

2020. dec. 19. 14:34
 1/3 A kérdező kommentje:
itt a link : [link]
2020. dec. 19. 14:35
 2/3 anonim ***** válasza:
Opciók/Összetevők alatt kiveszed az összes pipát, így csak az antivírus marad, az szokott magában ingyenes lenni, de ez csak tipp, nem próbáltam ki
2021. febr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Több, mint egy évtizeden át használtam a Comodo Internet Security-t és nagyon meg voltam vele elégedve, de idén a Malwarebytes és az Acronis Cyber Protect is trójai meg lehetséges ransomware aktivitásokat és file-okat talált (csak próbaképpen ellenőriztem ezekkel). Szóval most keresem a megfelelőt, amit most már meg is veszek. A Comodo-ban már nem bízom, egyébként a pcmag is 2.5 pontot adott neki. Ezt csak úgy mondom...

Tudom, hogy tele van konfigurálási lehetőségekkel, igyekeztem is megfelelően beállítani, de egy csomó dolgot nem tudtam megérteni, hogy mit jelent. Olvastam is valahol, hogy rengeteg hasznos funkciója van, de a hétköznapi otthoni felhasználó nem érti, nem tudja beállítani. Így viszont nem sokat ér. (Bár lehet, hogy egyszer, ha sok időm lesz, újra nekifutok, de most félek, hogy nem tudnám megfelelően konfigurálni.)


Szóval a válasz: Nyugodtan telepítsd a Premium verziót, mert ettől még ingyenes!

A Comodo üzletpolitikája az, hogy a nagyvállalati felhasználókra épít, nem az otthoni felhasználókból akar "megélni".

Rákattintottam a linkre, amit írtál. Én is ezt használtam mindig. Itt két választási lehetőség van. Ha az ingyenes verziót szeretnéd telepíteni, akkor "DOWNLOAD FREE CIS". Valóban Premium-nak nevezi magát, de ettől még teljesen ingyenes és nem jár le, nem lesz korlátozott. Full verzió ingyen.


A másik link a letöltési oldalon: "GET FULL PROTECTION" csak annyi pluszt ad, hogy ezzel elérhető a "GeekBuddy", ami személyes technikai segítségnyújtást takar, meg a "Virus-Free Guarantee": 500 dollárig állják gép helyreállításának a költségeit, ha mégis bekap egy vírust.


Én is nagyon csodálkoztam annak idején, hogy a Comodo mindazt ingyen adja, amiért az összes többi hasonló cég évi tíz vagy több tízezer forintot kér, de tényleg így van!

A Comodo-nál a Premium ingyenest jelent. :)

A fizetőst úgy nevezik, hogy CIS Pro.


És az Antivirus nem elég, kell a Firewall és az Internet Security Essentials is!


Most kíváncsiságból leteszteltem a telepítőt. Csak elindítottam és a Malwarebytes jelezte, hogy "Website blocked due to Trojan".

Nem az én gépemben van a hiba, már korábban rákerestem erre és kiderült, hogy van valami gyanús kapcsolata a Comodo-nak az adtrusmedia.com-mal. Valószínűleg csak némi adatgyűjtést végeznek, de a Malwarebytes-nál fennakadt. De nem hinném, hogy trójai lenne, csak téves riasztás. De az tuti, hogy gyűjtenek valamilyen adatokat és az a Pro-ban is benne marad szerintem.

2021. ápr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!