Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az internetre csatlakoztatható...

Az internetre csatlakoztatható biztonsági kamerarendszerek mennyire biztonságosak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az ilyen dvr rendszerekre. A kamerák képét élőben lehet követni az xmeye, vmeye meg hasonló appokkal. Észrevettem hogy többször, amikor nem vagyok rácsatlakozva, is villog hátul az ethernet csatlakozó, ami ugye az adatáramlást jelenti. Az ilyen rendszerek mennyire biztonságosak az internetes kíváncsiskodók szempontjából?

2021. jan. 12. 17:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Esetleg van valami megoldás hogy logolja a csatlakozásokat és küldjön nekem értesítést, amikor valaki rácsatlakozott?
2021. jan. 12. 17:51
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A villogás lehet a broadcast üzenetektől, ami a hálózat működésének a része. Amúgy az ilyen appokkal vezérelhető cuccok semennyire se biztonságosak, fene tudja milyen szervereken megy át a kép, mire te azt látod és azon keresztül ki más látja. Az biztonságos, amit te magad közvetlen érsz el az IP címed beírásával, de az is csak akkor, ha erős jelszóval véded, meg tűzfallal, ami csak olyan IP címekről enged be amikről te nézni akarod a kamerát.
2021. jan. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezeket az egyszerűbb, pár tízezer forintos rendszereket be lehet állítani fix ip címre, kikerülni a központi szervereket?

Természetesen nem kérem lépésről lépésre leírni hogyan kell, csak szeretném megtudni lehetséges-e, érdemes-e esetleg szakembert keresni ezügyben?

2021. jan. 15. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!