Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusfertőzésre utaló jel...

Vírusfertőzésre utaló jel lehetett ez?

Figyelt kérdés

A neten olvasgattam, egyszer csak hallottam egy olyan hangot, amely USB hardvereszköz csatlakozásakor játszódik le a rendszeren, mint amikor pl. egy pendrive csatlakoztatásra kerül. Egéren és billentyűzeten kívűl semmilyen USB eszköz nem volt csatlakoztatva és egyik sem választódott le, hogy "újracsatlakozzon", ami e hang lejátszását indokolta volna.

Az jutott eszembe, hogy egyes szoftverek tudják magukat hardvereszköznek is mutatni... Nem történhetett -e valami hasonló?

Eset Online Scanner-t telepítettem pár hónapja, a feladatütemező segítségével időnként elindult és gyorsvizsgálatot végzett. Asztalon az ikonjára kattintva "a parancsikon nem található" üzenet fogadott. Én nem távolítottam el, az biztos, esetleg valami frissítés szabott határt annak: meddig lehet használni, vagy valamilyen nemkívánatos program esetleg törölte...

Se Eset Online Scanner, se Windows Defender nem talál semmit.

Eseménynapló alatt logokat próbáltam nézni de nem találtam semmi érdemlegeset.

Neten utánaolvastam, akinél ilyen jelenségek történtek, nála ez rendszeres volt és bizonyos loggoló program telepítése után megtudhatta a hibás eszközt. Volt olyan is, aki nem jött rá az okra és a családban lévő összes gépnél tapasztalta e jelenséget, függetlenül annak típusától.



2021. febr. 6. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
nálam windows frissítés után történt ilyen, nem vírus.
2021. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%
szerintem csak megfaztal
2021. febr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1: tegnap nem érkezett frissítés és gép bekapcsolása után kb. 20 perccel jelentkezett ez.
2021. febr. 6. 14:28
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Az még mondjuk előfordulhatott, hogy egy pillanatra vagy az egér, vagy a billentyűzet valamiért lecsatlakozott és vissza. Lehet, hogy kontaktos kezd lenni, lehet, hogy törik a kábel, stb.
2021. febr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%
Nekem ez backdoor tűnik , valaki távolról csatlakozott a gépedhez igazad van félig meddig de ez nem vírus, malwaer csinál ilyet inkább.
2021. febr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor próbál a malwarebytest is. [link]

Azt hiszem néhány napig teljes verzió lesz...

2021. febr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!