Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha valaki esetleg tudja az IP...

Ha valaki esetleg tudja az IP címem akkor mit tud ő tenni vele? És ha valakinek megvan akkor lehet-e utólag bármit tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Ha valaki esetleg tudja az IP címem akkor mit tud ő tenni vel? és ha valakinek megvan akkor lehet-e utólag bármit tenni ez ellen?

Beléptem egy kamu oldalra véletlen vpn nélkül és érdekel.



2021. febr. 8. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmit se tud.
2021. febr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Semmit nem tud kezdeni vele. Legalább is eljutni biztos, hogy nem fog tudni hozzád az IP címeden keresztül, mivel a szolgáltatók csak bírósági végzésre adják ki az adottt IP címhez tartozó adatokat.


Az ilyen videók, hogy az IP cím alapján megkeresik az embereket mind mind kamu :)

2021. febr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2: Az ilyen videókba "saját" magukat keresik meg és természetesen meg is fogják találni, hiszen a Google és társai azért tudják ajtóra pontosan, hogy hol vagy, mivel a telefonodon keresztül felépsz a routeredre és tárolják az SSID-t - és erre a routerre a gépedről is fellépsz. Így tök egyszerű kamu videókat gyártani. Amit az IP címedről be tud azonosítani, az mind az ISP (internet szolgáltatódhoz) tartozik. Na, de lehet, hogy holnap már teljesen más IP-d lesz. :)
2021. febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fő kérdést előttem korrektül megválaszolták. Azzal egészítem ki, hogy az IP címedet egyszerűen meg tudod változtatni a szolgáltatói modem újraindításával. Ekkor újra fel fog csatlakozni a hálózatra és lakossági (nem fix IP-s üzleti) internetnél ez azzal jár, hogy a szolgáltató automatikusan egy másik IP címet oszt ki neked.
2021. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kb. naponta kérdezitek, nem érnek az IP címeddel semmit.
2021. febr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:

Hát pl. meg tud pingelni, esetleg trészrútolni...

Vagy ha komolyabban érdeklődik, akkor portot szkennelni - mondjuk normális esetben ezt a tűzfal azonnal blokkolja.

A kérdésedből ítélve nem hiszem, hogy telepítettél/engedélyeztél volna hálózati hozzáférést a gépedhez, ráadásul minden hitelesítés nélkül; szóval kb. ez a maximum. Ha routert használsz, akkor még eddig sem jut el...

2021. febr. 9. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyébként csak egy béna próbálkozás volt hogy megszerezze egy játékban a jelszavamat, de azonnal kiléptem.
2021. febr. 9. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!