Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Msn-en vírust kaptunk: egy...

Msn-en vírust kaptunk: egy angol szöveg, majd egy kép jött, amit megnyitottunk, így sajna sikeresen aktiváltuk is. Hogy lehet kiírtani ezt?

Figyelt kérdés
Már végigfuttattuk az avast és a NOD 32 vírusírtót is, de még mindig van. Sajnos az avast nem jelzett be, amikor jött a vírus. A NOD talált eddig 11 db-ot amit kiírtottunk, de másnapra megint ott volt. Nem okozott eddig gondot a gépen, de küldi tovább folyamatosan a vírust, ha az msn be van kapcsolva. Hogy lehet ezt kiírtani? Bocsi a tudatlanságomért, ha valami butaságot írtam, de nagyon nem értek ehhez.
2007. dec. 21. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg az msn-t letörölni és újra rakni. Ha nem sikerült megoldani a problémát akkor nem marad más mint a rendszer telepítése.
2007. dec. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Hagyjuk már ezt a "nem marad más", mint a rendszer újratelepítése.


MEG KELL TANULNI A SZÁMÍTÓGÉPET KEZELNI, mert sok dologra NEM az újratelepítés a megoldás.


Arról nem is beszélve, hogy igencsak nagy pofont ad a sz.rnak, ha csak a rendszerpartíciót rakja újra, a vírus meg valahol ott lapul egy másik meghajtón...


Amit tenni kell:

1. Ha be van kapcsolva a rendszervisszaállítás, akkor ki kell kapcsolni.

2. Ellenőrizni a futó processzeket és eltávolítani a nem odavalót. Lehetőség szerint magát a fájlt is.

3. Ellenőrizni az automatikusan induló alkalmazásokat és eltávolítani a nem oda valót. Lehetőség szerint magát a fájlt is.

4. Újraindítani a számítógépet CSÖKKENTETT MÓDBAN, és elindítani a víruskeresést mélyreható vizsgálattal.

5. Törölni a fertőzött fájlokat.

6. Újraindítani a rendszert normál módban.

7. Ha szükséges, bekapcsolni a rendszervisszaállítást.


Az MSN újratelepítése SEMMIT nem old meg, lévén a vírus egy egész más program, független az msn-től.

2007. dec. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is kaptam már ilyet, és sajnos semmivel nem sikerült. Egy informatikus ismerősöm, aki TUDJA hogy mit kell csinálni, PRÓBÁLTA ezt amit ez az okostojás leírt előttem (legalábbis valami ilyesmit), de nem volt semmi értelme. Az msn-t vagy 8x újratelepítettük, ezzel sem mentünk semmire, az összes letező vírusírtót letöltöttük, azok sem voltak jó... A végén kénytelenek voltunk újratelepíteni a windowst.
2007. dec. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem is csak az operációs rendszer újratelepítése oldotta meg a problémát.nekem az üzletben csinálták meg ahol a gépet vettem.pedig a garancia erre nem is vonatkozik.de rendes a srác és nagyon ért hozzá.mindent kipróbált ő is de csak ez segített.azóta jó.
2008. febr. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!