Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyire lehet komoly ez a...

Mennyire lehet komoly ez a zsaroló e-mail?

Figyelt kérdés

Tegnap feltörték a facebookomat és megváltoztatták rajta a nevemet, és kaptam egy e-mailt (akinek a feladója "Én" volt, freemailen kaptam), amiben azt írták angolul, hogy láttam, hogy mit csinálsz, és, hogy felvették a kamerámat közben, miközben felnőtt filmet nézek és lementették az ismerőseimet és ha 48 órán belül nem fizetek 500 dollárt bitcoinban, akkor mindenkinek elküldik.

Megváltoztattam a facebook és e-mail jelszavamat egy nagyon hosszúra, töröltem minden ismerősömet és a csevegéseimet, írtam mindenkinek, hogy bármit is kapnak tőlem ne nyissák meg, és megkértem mindenkit, hogy jelentsék a fiókomat, megpróbáltam törölni, de az csak 30 nap múva fogja, ha jól tudom. És az e-mail előzményeimet is töröltem azzal a bizonyos e-maillel eggyütt. Újratelepítettem a gépemet, letakartam a kamerát és még ki is húztam.

Kérlek nyugtassatok meg, hogy ez csak egy átverés, mert nagyon félek. Mennyire kell az ilyet komolyan venni? Esetleg még valami ötlet, hogy mit csináljak?



2021. márc. 24. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Átverés, egyáltalán nem kell komolyan venni.

Állíts be kétlépcsős azonosítást.

2021. márc. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Tömegesen spamolták szét ezt a zsaroló emailt. Olyanoknak is akiknek webkamerájuk sincs. :D
2021. márc. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Te aztán sumák folgokat csinálhatsz otthon ha így betojtál 😄 lett belole vmi? En ma kaptam
2021. máj. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2021. máj. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!