Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehet biztonságos, anonim egy...

Lehet biztonságos, anonim egy androidos telefon?

Figyelt kérdés
Igazából EMUI (Huawei), de egy kutya. Ha a létező összes funkciót kikapcsoltam, ami gyűjtené rólam az adatokat, beleértve a Google hozzáférését is, akkor biztonságosnak mondható a telefonhasználat? Vagy továbbra is jelenthet valamilyen módon Google bácsinak, esetleg a kínai govnak?

2021. márc. 25. 22:23
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne légy write only: milyen mobilhoz keresel alternatívát?

Mert van egy pár "Google-mentesített" alternatíva.


Sőt, ha kellően elhatározott vagy: akár Android-mentesített is.

2021. márc. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

"most ha megtudják rólam, hogy pl netezési szokásaim alapján szeretem a csokit, meg a kocsikat, ileltve tudják telefon adatai alapján, hogy melyik boltban vásárolok, hát akkor mi van?"

Nem csak azt tudják.

Hanem a nemi/pártbéli/vallási/egyéb preferenciáidat. És ki tudja, mikor, kik veszik elő ezt és milyen retorziókra számíthatsz ezekért - ebben a modern világban bármi elképzelhető.


"Számon tarthatják, mit telefonoztam

s mikor, miért, kinek.

Aktákba irják, miről álmodoztam

s azt is, ki érti meg.

És nem sejthetem, mikor lesz elég ok

előkotorni azt a kartotékot,

mely jogom sérti meg."

József Attila - Levegőt! (1935)

2021. márc. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
Attól, hogy nincs mitől félned, még egyéniség szeretnél maradni, amihez szükséges a szabad gondolat lehetősége. Én nem szeretnék hirdetőfelület lenni, nem szeretném, ha tudnák, hogy miről beszélek vagy hogy mely karaktereket nyomom le a billentyűzeten. Google és társai pedig nagyon szívesen jelentenek a kormányoknak, nemzetközi szervezeteknek (wiki:Global Survaillence).
2021. márc. 25. 23:35
 14/46 anonim ***** válasza:
0%

És gondolod pl majd Kína vagy USA pont célzottan téged Pistikét a III/A-ból fog elővenni, és számonkérni rajtad, hogy miért katolikus vagy és nem protestáns, hogy miért az x pártra szavazol és nem az y-ra?

Ha meg nagyon nagyon meg akarnak tudni valamit akkor megtudják, de ezen az alapon azt sem értem minek internet, az a legtutibb megoldás, ha nem netezel, nincs bankkártyád, se telefonod, sőt, eljátszod, hogy eltűntél és egy lakatlan szigetre költözöl. na akkor lehet nem tudnak semmit, de amúgy meg csak egy leszel a nagy statisztikában, ahol 3 milliárd ember a csokit szereti jobban 5 milliárd pedig a vaniliát, ezért a vaniliafagyit adják majd drágábban a strandon.

2021. márc. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

"És gondolod pl majd Kína vagy USA pont célzottan téged Pistikét a III/A-ból fog elővenni, és számonkérni rajtad, hogy miért katolikus vagy és nem protestáns, hogy miért az x pártra szavazol és nem az y-ra?"

Nem feltétlenül az ország fog elővenni.

Lehet, hogy a (multinacionális) cég, akinek dolgozol - nem tetszik nekik, hogy nem a divatos "mantrát" nyomatod és lapátra tesznek. (#getracistfired)

Lehet, hogy bizonyos politikai erők hatalomra kerülésével "el leszel számoltatva" (lámpavasra húzva, IFA-platóra dobva, stb...).

Lehet, hogy - jobb esetben - csak egyszerűen kihajítanak egy-egy közösségi platformról - mindenféle indoklás nélkül - vagy - rosszabb esetben - bizonyos emberek "rádszállnak" és az adott platform nem fog tenni semmit ellenük - még a "közösségi irányelveik" mentén sem.

2021. márc. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:
Koszi. "Ne hasznalj internetet." Ez olyan, mintha egy taxisofornek mondanad, hogy ne uljon autoba. Olyan nagy baj az, ha privat modon szeretnem hasznalni az internetet? Ez egybol azt jelenti, hogy bunozo vagyok? Az internet nem arra lett kitalalva, hogy visszaeljen az adatvedelemmel.
2021. márc. 26. 00:48
 17/46 A kérdező kommentje:

Az a legnagyobb problema, hogy olyan rohadt nehezen erheto el a tokeletes adatvedelem, hogy ilyen kerdeseket kell a netre kiirnom. Egy normalis vilagban ez megoldhato lenne egy gomb megnyomasaval. Ehhez jogunk van.

#GPC

2021. márc. 26. 00:51
 18/46 anonim ***** válasza:
0%
Ez meg oylan dolog, hogy normális ember amúgy sem reklámozza, hogy melyik pártra szavaz, vagy rasszizmussal spammeli a közösségi oldalát. De azért tényleg picit szürreális méág így is a dolog.
2021. márc. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
A jovoben meg csak rosszabb lesz. Ezt kell elkerulni.
2021. márc. 26. 01:08
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

#18: Pont ez az: lehet hogy te nem reklámozod, de a "nagy testvér" algoritmusaival szépen kifigyeli rólad - aztán leadja a megfelelő szervezeteknek.

Akik majd eldöntik, hogy mi vagy - például:

* ha hallgatsz, akkor már bűnös vagy (Silence is pro rascist)

* fehér a bőrszíned? rasszista, fehér képződmény!

* fiúként barátnőd van? vagy esetleg nem mentél ki a Pride-ra? transzfób/homofób vagy!

* a barátnőd kirakja a közösségi oldalára, hogy milyen jó tortát készített a szülinapodra? elnyomod!

* gyereket vártok? klímagyilkosok!

és mi itt most ezen nevetünk, de a "progresszív", haladó világban ezek már tényezők.

2021. márc. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!