Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egy vírus átkódolta a fájlaima...

Egy vírus átkódolta a fájlaimat! Rendbe tudom hozni?

Figyelt kérdés

Tegnap este véletlenül olyan helyről töltöttem le egy telepítő fájlt ahonnan nem kellett volna. Tudom, hogy nem kellett volna és nagyon megbántam, úgyhogy légyszi senki ne osszon ki. Az összes dokumentumom (zenék, képek, stb) .lmas formátumú lett. Annyira sikerült rájönnöm, hogy ez egy zsarolóvírus, mert minden mappába betett egy "readme.txt" fájlt, amiben pénzt követlenek. A pénzt semmi képpen sem szeretném (és nem is tudnám) kifizetni. Milyen lehetőségeim vannak? Hogy tudom leszedni a vírust a gépemről?

Kérlek titeket, aki ért hozzá segítsen, mert nagyon kétségbe vagyok esve.

Minden segítséget előre is köszönök! (Akár privátban)



2021. ápr. 10. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Le kell formázni az összes háttértárat teljesen, az adataid meg a biztonsági mentésből visszaállítani, ami fontos árról volt, ez alap dolog.
2021. ápr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pár hónapja csináltam egy biztonsági mentést, viszont most nem találom. Nem tudom ez miért lehet. Lehet rossz helyen keresem. Tudsz segíteni, hogy hogyan tudnám metalálni?
2021. ápr. 10. 13:38
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Ezt töltsd le és futtasd: [link] (SpyHunter)


Ezután töltsd le a Bitdefender Total Security próbaverzióját, és futtasd le. Van benne zsarolóvírus "felszámolás".


Ha nem segítene, töltsd le ezt: [link] vagy ezt: [link]


Itt pedig egy útmutató, ha részletesebben tájékozódnál: [link] (A Bitdefender-ről nem írnak itt.)

2021. ápr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A spyhuntert már próbáltam, de próbaverzióban nem öli meg a vírust csak kimutatja, hogy van
2021. ápr. 10. 13:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindenhol ezt írják megoldásként. Próbáld meg a Bitdefedender-t akkor, de nem biztos, hogy ingyen megúszod. Tanulópénznek jó lesz... Milyen vírusírtót használtál eddig?
2021. ápr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Minden adatod elveszett. Vess rá keresztet.

Pár hónap után nézz szét a neten hátha írnak (írtak) rá dekódoló progit.


#2 ha nem találod a mentést, nézd meg a másik asztalfiókban vagy a gardróbszekrényben is. Ha a gépre csatlakoztatva volt az elveszett.

2021. ápr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elkezdtem újrarakni az egész gépet. Más esélyem nincs. Remélem ez működik majd. Köszönöm azoknak akik segítettek!!!
2021. ápr. 10. 19:11
 8/9 anonim ***** válasza:
És ne sajnáld a pénzt ESET Internet Securityra. Ezen nem lehet spórolni, de vannak kedvezmények is. [link]
2021. ápr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van rá megoldás

[link]

Ha nem is tudja épp visszafejteni, a jövőben tuti írnak rá majd programot, így backupolni kell a teljes titkosított cuccot.

2021. ápr. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!