Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Avast használok és 2 vírust...

Avast használok és 2 vírust talált karanténba helyeztem de onnan hogy lehet eltávolitani a kis dögöt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:

4.8-as verzió? Ha te rakattad vele karanténba, akkor valószínűleg igen.

Jobb katt az ikonon -> avast! Antivirus elindítása -> vizsgálat leállítása (a felugró ablakon elvileg van ilyen gomb) -> és ott lesz egy kincsesláda. Elvileg megnyílik a karantén. Jobb egér az objektumon, és törlés. De figyelj, mit töröltetsz vele.

Nem használom a vírusirtó ezen verzióját, tehát remélem, nem írtam zöldséget.

2010. aug. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt hogy érted hogy figyeljek mit törlök vele??
2010. aug. 21. 12:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Figyelj! Ha 4.8-as avastod van akkor figyelj hogy mit törölsz a karanténból. Ugyanis bal oldalon vannak kategóriák és ha a Rendszerfájlok kategóriában vannak fájlok azokat hagyd. Ugyanis azok a fájlok kellenek a helyes rendszerműködéshez. De ha a fertőzött fájlok kategóriában vannak a vírusok akkor nézd meg hogy nem-e rendszerfájl: nézd meg a végét hogy nem-e "sys" vagy "dll" a vége. Ha nem akkor törölheted. Ha 5.0-ás avastod van akkor is megkell nézni a végét. De amúgy ha a karanténban van egy vírus az már nem okozhat bajt...
2010. aug. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
sxs meg exe van mögötte akkor törölhetem? :/
2010. aug. 21. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen exe? Mármint mi a neve?

Egyébként vírustalálat után át kell vele nézetni a gépet, mert hagyhat maga után valamit, amit csak úgy vesz észre. Ezen felül át kéne nézetni a gépet Malwarebytes' Anti-Malware-rel. De azt keresés előtt frissíteni kell! És a teljes vizsgálatot kell választani!

avast!-ból pedig az 5-öst lenne jó használni, mert újabb, és sok szempontból jobb.

2010. aug. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nah jól van ehez túl hülye vagyok majd valaki megcsinálja xD
2010. aug. 21. 15:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Figyelj haver! Mi szívesen segítünk csak mondd meg a fájlneveket (a végén levő 3 betűvel együtt) és megmondjuk a frankót!
2010. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!