Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Freemailemre (telefonomon)...

Freemailemre (telefonomon) hacker támadás érte készüléke címmel fenyegető üzenet jött, mennyire valós?A mobilom nem mutat ki vírus fertőzést. Bemásolom a szöveget

Figyelt kérdés

2021. máj. 10. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Másold a szöveget, de vsz fake.
2021. máj. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocs, nem sikerült. Na a lényeg, aki írta, hogy ő hivatalos programozó, de heckerkedik és én lettem az áldozata. Kémprogram segítségével programkódját változtatja így a vírus kereső a mobilon nem ismeri fel. Ne probáljam meg feljelenteni, a személyes adata, bitcoin címe titkos,bloklánc rendszer részeként. Utaljak át 1350 USA összegnek megfelelő bitcoint BTC tárcára.
2021. máj. 10. 17:46
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Be sem kell másolnod, semennyire nem valós. Aki meg akar zsarolni az kész tények elé állít. Amíg nem mutatnak egyértelmű bizonyítékot arról, hogy valamit elkövettél, az csak zsarolás, blöff. Ha valakinek tényleg lenne egy videója arról, hogy maszturbálsz, legalább egy képkockát be fog tenni belőle, és tudod hogy nem szórakozik. Az, amit kaptál egy sablon általános semmitmondó szöveg, amit mindenki megkap.
2021. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Állítólag az összes névjegy adatom is megszerezte,a telefonomat figyelni tudja, ki-be kapcsolni a hangszorót, ha nem fizetek nem kívánt tartalmat nyilvánosan közzétesz. Mennyire vegyem komolyan?
2021. máj. 10. 17:49
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, közben egyszerre írtunk, ez nem a maszturbálós változata. Egy zsák hülyeség a levél szövege mindenféle tudálékos kijelentéssel, csak annyira magabiztos adja elő, hogy egy laikust kétségbe ejtsen. Külön vicces a titkos bitcoin cím, amit rögtön meg is ad utána, hogy arra utalj.


Töröld a levelet és felejtsd el. Meg se nyiss ilyeneket.

2021. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem.Köszi.És mobil adatokhoz, névjegyhez nem tud hozzájutni?
2021. máj. 10. 17:50
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki, mert egyszer valami hivatkozást nyitottam meg amibe meg voltam jelőlve, na szépen fenyegető üzenettel, ha nem fizetek elveszik az összes kép a gépemről és a szemét tényleg vírust küldött, sok képnek (családi) eszmei értéke volt, mind oda veszett
2021. máj. 10. 17:53
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudom sokaknak ez gagyiság, de utolsó képek az utolsó évekről mamámról pl. Nem szeretném, ha a mobilom vírust kapna. Ha azt mondjátok nyugodjak meg, kamu akkor az jó. Köszi, hogy írzatok.
2021. máj. 10. 17:55
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Címszavakban: hetek/hónapok óta figyel; adataidat ismeri; mindent tud rólad; nyilvánosságra hozatal; vírus fertőzés számítógépgép/telefon; pénz utalás, stb.?


Ordas nagy kamu, ne foglalkozz vele, töröld.


Múlt heti kérdésekből néhány ugyanebben a freemailes témában:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__..

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__..

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..

2021. máj. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondjuk nagyon rosszul csinálod, hogy nincsenek biztonsági mentések a fontos dolgaidról. Bármikor bármi tönkremehet, vírust kaphatsz, zsarolóvírust is beszedhetsz ha figyelmetlen vagy és akkor oda minden. Az emberek legalább 90%-a csak akkor döbben rá hogy baj van, miután már megtörtént. Holott semmibe nem kerülne mondjuk kimásolni egy gépre a képeket, esetleg még kiírni lemezre vagy felhőbe feltölteni, hogy ha az egyik eszköz kiesik, a másikon még meglegyen.
2021. máj. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!