Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Én is áldozat vagyok ebben a...

Én is áldozat vagyok ebben a hackertámadásban?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt a cikket olvastam most és az én gépemen már vagy két éve fent vannak külömböző adobe programok és nem tudom biztosan hogy én is potenciális áldozat vagyok. Szerintetek?



2021. ápr. 15. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hogy ebbe most benne vagy -e, nem tudni, de ha krackelt szoftvert használsz, jó eséllyel már 1-2 ilyent sikeresen telepítettél.
2021. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Megnézed van-e a feladatütemezőben gyanús bejegyzés, amiről a cikk szól. Szerintem nincs. Megnézed ki van-e kapcsolva a tűzfal (ha a Windows-ét használod). Szerintem nincs.


Tanulság: Nem kell elhinni mindent.


Biztosan van ilyen törés, amiről a cikk szól, de a megbízható torrent oldalakra nem kerülnek fel ezek.

2021. ápr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
#2: dehogy nem kerülnek fel, sokat még a vírus keresők se azonosítanak, csak ha már elterjedt és ismerté vált róla.
2021. ápr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

#3 Nem mozogsz ilyen körökben, szóval ne nyilváníts véleményt róla.


A "hivatalos" töréseket megbízható fejlesztői csapatok végzik, akik egymást ellenőrzik, így biztosítva van, hogy kártékony kód nem kerülhet a release-be.


Amiről a cikk szól az valami Pistike-féle törés lehet, amit egyetlen ember csinált, majd felnyomta publikus torrent oldalakra valami noname release alatt. Ilyet én még soha nem láttam a magyar privát trackereken vagy ha volt is, akkor pikk-pakk lekerült a jelentés után.

2021. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!