Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Instagramm fiok alapjan...

Instagramm fiok alapjan megtudtak az adataim hogyan ?

Figyelt kérdés
Sziasztok segitsetek. Instagrammon beszelgettem egy illetovel es kuldott egy linket hogy lepjek ra. Raleptem es csak youtubot adta be. Ra 5 perce kuldott egy kepet az adataimrol hol lakom milyen telefonom van stb stb ezt hogy a fraszba csinalta ? Magyarazza el valaki nekem es ha tudja valaki ezt a modszert

2021. máj. 14. 11:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Milyen weboldalt hasznalt hogy en rakattintottam es egybol nalla megjelent. Ip cm alapjan nem a pontos hejet adta de a telefon a halozat helyseg az igen. Valaki irja le hogyan csinalhatta ezt:(
2021. máj. 14. 11:24
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Valószínűleg egy olyan oldalt használt, amely egy olyan oldalt hoz létre, amely megtévesztésig hasonlít a YouTubehoz, csak épp az oldal hamis.


Fontos, hogy soha ne kattints rá fura nevű oldalakra, mielőtt nem nézted meg, hogy mivel foglalkozik a weboldal, és soha nem szabad ismeretlenektől érkező rövidlinkekre kattintani (Bit LY, Goo GL, satöbbi).

2021. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok:

Amíg nem küld személyesebb adatokat neked (Szülők neve, személyi igazolványod száma, satöbbi), addig nincs miért aggódnod.

A telefonod típusát, meg az IP címedet valóban egyszerű kideríteni egy ilyen link segítségével, de a legtöbb anyuci hackerje nem képes többre!


Ha félsz, akkor csinálhatsz egy gyári adatok visszaállítását a telefonodon, és tiltsd le az adott illetőt!

2021. máj. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a link amin kimutat egy par adatot mi a neve ?
2021. máj. 14. 11:55
 5/8 A kérdező kommentje:
Hogy lehet ip cim alapjan mast megkeresni ? Ha ennyire egyszeru gondolom ez nem titok :p ha leirod nekem is halas lennek erte :)
2021. máj. 14. 12:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Így csinálta:


Regisztrált egy oldalt mint pl. youtobe.com - megtévesztésig hasonlít arra hogy youtube.com, csak van benne egy kis eltérés. (Persze biztos nem ezt használta, de valami hasonlót, küldd be ide nekünk a linket).


És innen kezdve hozzáfért olyan adataidhoz mint az IP címed, akkumulátor százaléka, kijelződ felbontása, stb. Ebből nem lehet tudni hogy te voltál az az IP címből is legjobb esetben is csak a várost tudja kitalálni, de gyakran még azt sem.


Különféle információkat IP alapján egyébként pl. itt: [link] tudsz lekérni.

2021. máj. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos en kitoroltem amit kuldott.. igy nm tudom megmondani milyen oldalt hasznalt. :( es a nevem alapjan keresett meg bisztosan valahova be irhatta az insta nevem es ott kereshette meg szerintem valami weboldalon csak nemtudom melyiken :(
2021. máj. 14. 13:04
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

1. Ne használj olyan szarokat, mint az instagram (twitter, facebook, tik-tok, stb.).


2. Ha már használsz, használd ezen keresztül: [link]

Így sandboxolt böngészőben fog futni és az adott szolgáltatás sokkal kevesebb adathoz fér hozzá rólad és az általad használt eszközről.

2021. máj. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!