Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Meg tudnám csinálni úgy a...

Meg tudnám csinálni úgy a gépem, hogy aki más is használja, adott mappákat ne tudjon átrendezni, törölni, átírni, csak olvasni azokat? Régen az írható DVD-vel megoldottam hogy az adatokat ugyanúgy kaptam vissza ahogy van kiírva.

Figyelt kérdés

2021. jún. 5. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő jogosultságkezeléssel igen, de ahhoz kell egy másik felhasználót és fiókot csinálni, meg a fiók korlátozásának tételes beállításait elvégezni.

Ugyanabban a fiókban nem működik, főleg ha az rendszergazda, hiszen a rendszer nem tud különbséget tenni, hogy ugyanazt a fiókot egyszer te használod, máskor más(ok).

2021. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkodtató, hogy bár 20+ éve már, hogy az összes ismertebb asztali operációs rendszer lehetővé teszi a felhasználók és jogosultságok kezelését, mégis még mindig komoly problémák adódnak ennek hiányából.

Tessék kihasználni azt, hogy már nem MS-DOS, meg Win95 rendszereket használunk! Nem csak kényelmesebb, de még biztonságosabb is, ha kihasználjuk a rendszer felhasználókezelési lehetőségét.

2021. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hogyan tudnám ezt összehozni?

Tehát ha xy felhasználó lép be, akkor nem törölhet, nem változtathatja meg mappák nevét, nem írhat felül fileokat.. csak az adatokat olvashatja.

Excelben tudom tithositani es zarolni az adatokat csak a mozgathatóság és törölhetetlenség érdekel.

2021. jún. 5. 20:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha csinálsz egy másik felhasználói fiókot, akkor eleve nem fér hozzá a te fájljaidhoz, nem látja őket, mert egy elszeparált mappában van a te cuccaidtól függetlenül.
2021. jún. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es, pont az a fontos hogy hozzáférjen, de ne változtasson!
2021. jún. 5. 20:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Simán meg lehet csinálni, de a kérdésre nem tudom a választ.
2021. júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 redghost ***** válasza:

Talán ez kell neked, vagy ha ez nem jó keress hasonlót "folder locker" kulcsszóval.


[link]

2021. júl. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdés már meg lett válaszolva.
2021. júl. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!