Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudok megosztani egy...

Hogyan tudok megosztani egy mappát PC-k közt, hálózaton belül, egyszerűen, biztonságosan, szervergép nélkül? (bővebben a leírásban)

Figyelt kérdés

Van jónéhány számítógép, amiről szeretnének elérni egy másik gépen lévő mappát, és annak tartalmát (szkennelt cuccok). Mivel nincs külön szervergép (és nem is opció), így annyi közös van csak ezekben a gépekben, hogy azonos hálózaton vannak Windows 10-el.

Az érintett mappát így csak nyilvánosan tudom megosztani, amit mindenki láthat a hálózaton. Ezért gondoltam, hogy valamilyen módon jelszóval le kéne védeni, hogy csak az illetékesek tudjanak belenézni.

Esetleg van valami hasznos javaslat erre? Vagy mondjuk olyan felhő szolgáltatás, amit fel tudok telepíteni az adott PC-kre, és belső hálózaton működik?



2021. jún. 30. 09:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sima hálózati meghajtóra is rakhatsz hozzáférést.
2021. jún. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Felvennék egy vagy két új felhasználót és akkor annak adnék elérést a mappához megosztásnál, így a többi gép azzal a névvel bejelentkezve erre a gépre érné el a fájlokat.


De ezzel akkor van gond, ha a gép amin a fájlok vannak, nincs mindig bekapcsolva..

2021. jún. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1: hálózati meghajtót csak úgy tudok létrehozni, ha előbb megosztok valamit, de azt is csak nyilvánosan tudom megosztani, úgy viszont már megint nincs értelme, ha mondjuk levédem a meghajtót, mert a mappát önmagában ugyanúgy eléri bárki.

#2: tehát mondjuk az úgy járható út lenne, ha felveszek a mappát tartalmazó gépre egy 'bugajakab' nevű felhasználót 1234 jelszóval, megosztom a mappát, és megadom, hogy lássa mindenki, hogy ott van, de csak bugajakab tudja módosítani, akkor egy másik gépről, a mappát megnyitni akaró személy bugajakab/1234 azonosítókkal fogja tudni megnyitni?

2021. jún. 30. 10:19
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a mindenki lássa dolgot nem értem. Úgy akarod, hogy a könyvtárat lássák, de a fájlokat megnyitni ne tudják?
2021. jún. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4: igen, azt úgy értettem, hogy mindenki látja a mappát, de belenézni csak a bugajakab adatait beírók tudnak.

De az lenne a legjobb, ha nem látja mindenki, csak abból indultam ki, hogy valamilyen módon meg kell találniuk az illetékeseknek a mappát :D De ha az úgy megoldható, hogy a létrehozott bugajakab felhasználóval osztom meg a mappát, és úgy készítek egy hálózati meghajtót, és a hálózati meghajtó fogja kérni a hitelesítést, az is tökéletes.

2021. jún. 30. 11:02
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Jobban jársz*, ha inkább csak annak engeded a hozzáférést, aki tényleg jogosult a fájlokhoz.

A csatlakozáskor nevet és jelszót kér majd, de ezt el tudja menteni.


* Elvileg NTFS jogosultságok között van olyan, hogy csak könyvtár listázást enged és nem olvasási jogot, ez lenne az, de nem próbáltam..

2021. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam valamivel, de felidegesített, és most ott hagytam egy darabig :D Nem értem, hogy a Windows miért nehezíti meg ilyen szinten a fájlmegosztást, és azt sem, hogy ezen miért nem akarnak változtatni...


A "Main-PC" gépen létrehoztam egy "proba" nevű felhasználót "1234" jelszóval, és egy "Test" nevű mappánál Írás/Olvasás jogosultságot állítottam ennek a "proba" felhasználónak.

Ezután elmentem a "Kliens-PC" géphez, amiről szeretném megnyitni ezt a "Test" mappát. Futtatásba: "\\Main-PC" bejött szépen minden, de a "Test" mappára kattintva kiírta, hogy nincs hozzáférésem a \\Main-PC\Test könyvtárhoz, és ennyi.

Ami számomra durva, hogy ha a mappát tartalmazó rendszergazda gépről nyitom meg hálózaton keresztül (Futtatásba \\Main-PC\Test) ugyanaz a hibajelenség.


Ezután megpróbáltam még azt, hogy a Main-PC gépen egy olyan felhasználót hoztam létre, mint ami a Kliens-PC gépen van, de a hiba minden esetben ez lett, hogy nincs hozzáférésem. Akár jelszóval, akár jelszó nélkül akartam csinálni. Ha átállítottam arra, hogy Mindenki lássa, csak akkor tudtam megnyitni.

2021. jún. 30. 12:58
 8/17 anonim ***** válasza:
Eddig nem volt megosztva semmi ezen "Main-PC" gépen? Nem kapcsolódott a kliens hozzá eddig sose?
2021. jún. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja és néha az is segít, ha újra vannak indítva a gépek.. :) Szóval ha holnap újra bekapcsoljátok, lehet jó lesz, de ki tudja..
2021. jún. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Eddig nem volt szükség ilyen megosztásra, csak egy mappa van (nyilvánosan), amibe SMB-n keresztül megy a szkennelés.

De akkor elméleti síkon ennek működnie kéne úgy, hogy ha valaki be akar lépni abba a mappába, amihez nincs jogosultsága, akkor kéri a hitelesítő adatokat?


Ha ez a módszer végképp nem sikerülne, van esetleg valami más, használható megoldás? A Drive jó lenne, csak az lenne az elsődleges cél, hogy a mappába kerülő dolgok ne kerüljenek az internet közelébe.

2021. júl. 1. 07:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!