Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az Avast free antivirus...

Az Avast free antivirus automatikusan települt egy másik programmal. Lehetséges hogy vírus?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy letöltöttem egy CD ripper alkalmazást, amit régóta használok de most ismét le kellett töltenem. A Chrome figyelmezztetett, hogy a weboldal biztonsági tanúsítványa lejárt, de én mégis letöltöttem és telepítettem. A program kiválóan működik, viszont mellékesen települt az Avast Free Antivirus is, amire, ha jól emlékszem, a telepítő nem hívta fel a figyelmemet, nem kérdezett rá. Lehetséges hogy ez egy Avast-nak álcázott vírus? Vagy tényleg létezik, hogy egy mezei CD ripperrel egy ingyenes antivirus szoftver is települjön? Előre is köszönöm a válaszokat, további információk privátban, ha kell.
2021. júl. 7. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
létezik, ezt a szuper Avastot majdnem minden mellé erőltetik
2021. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha nincs szükséged rá, töröld, főleg ha van másik Antivirus-od. Az Avast nagyon sok programmal települ egyszerre, ez a cég egyik stratégiája. Azt sem tudod, hogy feltelepült, de fent van. Ha nincs másik Antivirus-od fenn hagyhatod, mert nem rossz egyébként.
2021. júl. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Létezik ilyen. Aggodalomra nincs okod, ez egy érintetlen avast.

Valószínűleg a telepítőben volt egy eldugott jelölőnégyzet, amit nem vettél észre, és benne maradt a pipa, és ezzel véletlenül beleegyeztél abba, hogy az Avast feltelepüljön a számítógépedre.

De a vezérlőpulton keresztül törölhető.

2021. júl. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A hármasnak még annyit, mivel ismerem a programot, igaz Win 7-ről, ezért nem nagyon figyeltem a telepítésre. Ráadásul csak két lépésből állt, nem úgy mint az átlag szoftvereknél, hogy nyolc-tíz lapon kell keresztülmenni a telepítésig. Egyébként, még az aggasztott, hogy amikor utoljára win 7-en használtam, ha jól emlékszek nem települt mellé az Avast.
2021. júl. 7. 20:16
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi, hogy a most települt Avast felülete egyáltalán nem úgy nézett ki, mint az amit win 7 alatt láttam. Nemrég váltottam 10-re. Egyébként a Windows beépített vírusirtóját használom.
2021. júl. 7. 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:
12%
Mondtam, hogy felejtős az Avast. Hány gépen szívtam vele...
2021. júl. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 12. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!