Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi alapján vált egy Wifi-s...

Mi alapján vált egy Wifi-s gép, dhcp mellett ip címet?

Figyelt kérdés
Arra volnék kíváncsi, hogy mi az az egyéni azonosító, ami alapján másik ip-t kap egy számítógép. A Mac cím-et kizárhatom, mivel, bár váltottam, az ip cím nem változott. Az Ipconfig /release, Ipconfig /renew se működött, mivel az ip mindig ugyanaz volt utána is, szóval ha szoftveres az egyéni azonosító, akár registry érték, és azt valaki a tudtomra hozza, hálás volnék neki.
2021. szept. 11. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Fix IP van esetleg beállítva a gépen? Egyébként de, a MAC addresshez rendeli a DHCP szerver az IP címet (random) és, ha nincs fix IP állítva a DHCP szerveren a te MAC címedhez, akkor adhat másikat bármikor. De adhatja ugyanazt is, akárhányszor újítod meg. Hogyan váltottál MAC címet, másik készülék, vagy kártya?
2021. szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nincs fix ip, Mac címet, "technitium mac address changer"-el változtattam, bár az is igaz, hogy csak a programon belül ellenőriztem le, hogy tényleg megváltozott e.


Bár kétlem, hogy ez fontos volna, de a DNS-t mind ipv4/ipv6-ot cloudflare-re állítottam korábban.

2021. szept. 11. 18:48
 3/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem, valóban megváltozott.
2021. szept. 11. 18:49
 4/9 anonim ***** válasza:
OK, mit szeretnél? Mert, ahogy írtam, a DHCP szerver random osztja ki a címeket. Ha drasztikus akarsz lenni, akkor húzd ki a hálókábelt, változtasd meg a MAC-et, dugd vissza a kábelt és akkor másik címet kell kapnia. De ez csak egy próba, ha tudom mit akarsz, jobban tudok segíteni.
2021. szept. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát, a kábel kihúzós dolog, ami ez esetben egy gomb lesz, működik :D Viszont, amit én szeretnék, hogy szoftver szinten való ip váltás, vpn nélkül, ha persze, lehetséges.


Annyi a lényeg, hogy elszeretném kerülni a néhány esetben szereplő hibákat, mint például, az anotalk-nak valamiért nem tetszik a mostani ip címem, így hát ezzel az ip címmel nem lehet semmi mást, csak betölteni, utána nem történik semmi.


Bár én vagyok nagyon paranoiás, mert az anotalk-os dolog, nem gyakori, igazából közel 1 éve fordult elő ugyanez.

2021. szept. 11. 18:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt gondolom tudod, hogy a szolgáltatótól kapott IP címet, amit jelen esetben az Anotalk lát, azt te semmilyen hókuszpókusszal nem változtatod meg. A géped, vagy bármi IP címe egy helyi, privát cím, azt tudod változtatni, de az internet felé minden használt eszközöd ugyanazt a publikus címet fogja használni, amit a szolgáltató neked kioszt.
2021. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát, hogy őszinte legyek, eddig nem igazán tudtam. Köszönöm, hogy szóltál, akkor marad a kábeles módszer.
2021. szept. 11. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:
A kábeles módszert azért írtam, mert, ha így csinálod, akkor a DHCP szerver fenntartja a címet, amit addig használtál, amíg le nem jár a bérlési ideje. Így, ha MAC-et váltva újra csatlakozol csak másikat tud kiadni. DE! Ez mind csak a helyi hálózaton érvényesül, kifelé ugyanaz a címed marad.
2021. szept. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönet. Viszont váltott az ip cím, a publikus ipv4 is, na meg, adtam neki ipv6-ot:


[link]


Bár nemtudom, hogy jó e, ha egy vpn ipv6 címét használom, de úgy néz ki ip-t váltottam :D

2021. szept. 11. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!