Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan érdemes elkezdeni az...

Hogyan érdemes elkezdeni az etikus hekkerré válást?

Figyelt kérdés
Még fiatal, középiskolás vagyok, nem sok tapasztalattal a témában. De mégis ámulva figyelem ezt a "világot", és eldöntöttem, hogy szeretnék én is közéjük tartozni. Mit ajánlanátok, hogyan fogjak hozzá? Milyen oktató anyagok vannak a témában? Az angol számomra nem gond, de a legjobb ha magyarul van, az sokkal jobban érthető számomra.

2021. szept. 21. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj programozni.

Innen kezdve ha tényleg érdekel csak kísérletezgess olvasgass.. ennyi

2021. szept. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
plusz mélyen ásd bele magad a hálózati ismeretekbe, cisco minősítések tudásanyagai stb...
2021. szept. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
legyen pár kulcsszavad, amire tudsz keresni/példát nézni, keresni: [link]
2021. szept. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Törd fel a BKK e-jegyét és várd a rendőröket.
2021. szept. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

@20:39


Azért azt ne nevezzük feltörésnek, mert nem volt ott semmi feltörés, pusztán a rendszer volt annyria szánalmasan szar, hogy egy móricka trükköt nem tudott kiszűrni.

2021. szept. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex Fly ***** válasza:
100%

Elsősorban a hálózati ismeretel a lényegesek (különös tekintettel a biztonságtechnikára) , aztán az operációs rendszerek - elsősorban a Unix (Linux, BSD) készségszintű ismerete. A programozás nem annyira lényeges -viszont lényeges, hogy képes legyél megérteni, mit csinál egy adott kód,legalább az elterjedt nyelveken.

És persze tanulni, tanulni, tanulni...

Az egyetem után elmehetsz akkreditált tanfolyamra, ahol ilyen végzettséget szerezhetsz.

2021. szept. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Javaslom ezeket az oldalakat:


[link]

vagy

[link]


Hasonló tudást adnak, de nekem a Try hack me! stílusa jobban bejön. Az egészet úgy kell elképzelni, hogy tanultakat rögtön ki lehet próbálni egy laborban. A nagyobb fejezeteket valamilyen challege zárja, ahol fel kell törni egy gépet, és meg kell szerezni az adminisztror saját könyvtárában lévő fájlt.


20 éve dolgozom szoftverfejlesztöként, és amikor én tanultam az egyetemen a Cyber Security gyakorlatilag nem létezett. Azért próbáltam ki, hogy belelássak a témába. Igen csak szórakoztató, volt így tanulni. De meg kell, hogy mondjam, nekem meg voltak az alapok hozzá.


Kérdezőnek azt javaslom, hogy próbáljon felsőfokú informatikai oktatásba bekerülni. Nélküle szerintem nagyon nehéz, mert a Cyber Security olyan mint a szakvizsga az orvosoknál. Azért, hogy sebész vagy belgyógyász lehess, el kell végezni az általános orvosi képzést.

2022. jún. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem csak mobiltelefonokra érdekelne a téma, nagyvonalakban persze mivel nincsenek ilyen ismetereteim, inkább csak biztonsági szempontból, hogy ne lehessen feltörni. De nyílván a profi feltudja, csak érdekel higyan csinálja. Egy informatikus mondta, hogy több módszer van. Mi lehet az első lépés ha nem a telefonszám és nem wifi hanem feltöltőkártyás csak és kizárólag?!
jan. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!