Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mikor érdemes elkezdeni...

Mikor érdemes elkezdeni dolgozni webfejlesztőként, hol lehet kezdő szabadúszó projekteket találni, mi kell ahhoz, hogy valaki már egyetem alatt munkát találjon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2. félévemet kezdtem meg most, programtervező informatikus hallgatóként. Nagyon szeretnék webfejlesztéssel foglalkozni, de az egyetem ezen a téren elég keveset nyújt, így elkezdtem képezni magamat (már amennyire van időm, mert alapból se olyan könnyű ez a szak, meg nincs sok átfedés aközött, amit tanulok és amivel szeretnék foglalkozni). Szóval “szabadidőmben” Udemyről meg Youtuberól tanulgatok ReactJS-t, meg egy kicsi NodeJS-t, illetve alap ismereteim vannak: HTML,CSS,Bootstrap, meg most fogunk Php-t tanulni az egyetemen.

A kérdésem az volna, hogy mit javasoltok nekem? Melyik félévbe lenne érdemes elkezdeni dolgozni, mire fókuszáljak, hol keresgéljek? Azért ezt a 2. félévet még mindenképpen a tanulásra szeretném szánni és a 3. vagy 4. félévembe kezdenék el dolgozni, meg talán akkor lenne elég tudásom hozzá.

Ja és nem Budapesten lakom, elég messze tőle, szóval én mindenképpen valami home office-os munkát tudnék csak elképzelni, de akár valami külföldi cég által is.

És hogyha egyetem mellett tényleg napi mondjuk max. 1 órát rá tudnék szánni a tanulásra, akkor mi az ami előrelendíthetné a “karrieremet”? Gondolok én arra, hogy csináljak-e hobbi projekteket, és ha igen akkor milyeneket, stb.

Egyébként nem is a plusz pénz miatt szeretném ezt, az majdnem hogy mellékes is, hanem hogy ha kikerülök egyetemről, akkor mondjuk már ne a 0-ról kezdjem, lássák hogy csináltam valamit, meg persze a fizetésem is már talán magasabb lenne egyből diploma után.

Ja és legtöbb állásnál minimum heti 20 órát várnának el, hosszú távon, és nekem ez is kérdéses, főleg ha visszaállunk a jelenléti oktatásra.


Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valaki megosztja a tapasztalatait vagy segít nekem! :)


2021. febr. 16. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Jó hát azért térj vissza kicsit a valóságba, nincs tudásod, nincs elég időd, rögtön home office kéne de még gyakornok se voltál soha. Szerinted mégis ki a fene alkalmazna így? Fókuszálj a tanulàsra, esetleg hobbi projektekre, esélyed nincs így melót találni, ahhoz minimum szabadidő kellene.
2021. febr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, rengeteget segítettél!
2021. febr. 16. 13:17
 3/3 anonim ***** válasza:
64%
Majd alapképzés után menj el, miközben msc-re jelentkeztél.
2021. febr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!