Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez vélelmezhető hogy egy...

Ez vélelmezhető hogy egy bankkártyaadattolvaj oldal volt?

Figyelt kérdés

Egy láthatóan összekókányolt webshop videójáték konzolokkal, kevés termékkel, orosz domainnel volt amelyik termék egy másik ruhás weboldalra vitt át, abszurd nevetségesen alacsony árak.


Nem is ez a lényeg, látszott hogy nem egy legit webshop.

Én a bankkártyás fizetési formját próbáltam próbáltam elemezgetni kicsit jobban. Lényegében egy sima html kitölthető form volt, aminek az alján lévő gomb egy javascript actiont triggerelt be.


Nincs mélyreható tapasztalatom, hogy hogy néz ki egy banki fizető API belülről, de vélelmezem hogy nem így. Vélemények?


2021. okt. 5. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Csak ott fizess, ahol átirányít egy banki oldalra (és akkor a bank oldalán adod meg az adatokat, ami majd visszajelez annak, ahol vásárolni akartál) vagy, használhatsz egyszer használatos virtuális kártyát.
2021. okt. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2021. okt. 5. 12:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, kamu oldal volt, egyértelmű.
2021. okt. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyilván való hogy kamu oldal, engem az érdekel hogy úgy kamu, hogy megchargeolja az ember kártyáját, aztán soha nem küld semmit, vagy nem is kezdeményez tranzakciót, hiszen nincs mögötte valóságos API, csak a bankkártya adatokat másolja le. Ez érdekelt volna. Hogy a leírás alapján létezhet-e hogy emögött egy működő API volt, vagy csak js program, ami elrakja a bankkárty adatokat a csalás üzemeltetőinek.
2021. okt. 5. 12:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Általában csak gyűjtik, majd eladják (nem vállalják a kockázatot, hogy ők költsék el a pénzt róla) így kevesebbet keresnek, de nincs semmi következménye kb.
2021. okt. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Saját sztori: valamikor tavasszal fizettem ilyen jellegű felülettel rendelkező oldalon. Az adatok megadása után nem történt semmi. Fizetés sem, jóváhagyási kérelem sem, semmi - nyilván egy kamu form volt. Rá is tudtam azzal, hogy úgysem tudnak semmit csinálni amíg nem hagyom jóvá.

Nyár közepén, 3-4 hónappal később jött egy SMS, hogy a bank felfüggesztette a bankkártyát. Majd pár órával később hívtak, hogy rápróbáltak egy 1 eurós/dolláros fizetésre külföldről (gondolom tesztelték a bankot, átengedi-e), és hogy én voltam-e. Nem, úgyhogy kártya tiltás + újat kaptam.

Persze nem mindenhol ezt és így csinálják, de ilyen is van.

2021. okt. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!