Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Minek továbbíthatja egy...

Minek továbbíthatja egy nyelviskola az adataimat két magyar szolgáltatón kívül az USA-ba, Izlandra, Santa Barbarára, stb. stb., 10 helyre?

Figyelt kérdés

Nyilván nem tudjuk az okát, de úgy általában érdekelne, hogy a nevemmel, email címemmel mit tudnak kezdenek pl. Izlandon?

És még ezt is olvasom: "továbbított adatok köre: ... számlázási címe, bankkártya száma, biztonsági kódja, lejárati dátuma." Azt hiszem, elment a kedvem tőlük.



2021. okt. 25. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak én nem tudom követni hogy miről szól a kérdés?
2021. okt. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Minek akarja továbbítani az adataimat egy magyar nyelviskola külföldre? Mit kezdenek a nevemmel, email címemmel, telefonszámmal külföldön?

És az adattovábbítás között szerepel még ez is: továbbított adatok köre: ... számlázási címe, bankkártya száma, biztonsági kódja, lejárati dátuma." Amennyiben befizetem a tandíjat, akkor sem jutnak hozzá a kártyám biztonsági kódjához, lejárati dátumához.

2021. okt. 25. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyanítom arról van szó, hogy a kedves kérdező elolvasta egy magyar nyelviskola (amiről semmit sem tudunk, mert a kérdező elhalgatta, melyikről is van szó) adatvédelmi nyilatkozatát, amelyben szerepelnek a citált továbbított adatok köre és a továbbítás célja.


Feltehetőleg - mivel semmit nem tudunk az oldalról - arról lehet szó, hogy a nyelviskola nemzetközi kapcsolatokkal bír és/vagy külföldön van a webszervere/külföldi terheléselosztó hálózatot (például Cloudflare)/webanalitikát (Google Analytics) használ, és a GDPR-rendelkezések értelmében ezeket fel kell tüntetnie az adatvédelmi nyilatkozatában.

2021. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amit a 3. (2021.10.25. 21:34) írt, annyivel egészíteném ki, hogy Pl. van online fizetés, és olyan online fizető szolgáltatásokat vesz igénybe amelyek szétszortan vannak a világban (ilyen pl. paypal, vagy a stripe most ezek a legnépszerűbbek, de ezen kívül is van még egy jópár ilyen szolgáltató). Használ valami CRM rendszert, valamilyen listakezelő rendszert (pl. mailchimp szintén népszerű) és így tovább. Ezek közül igen kevés van Magyarországon.


És ahogy 3. írta ilyen esetben a GDPR miatt kötelező ezt feltüntetni.

2021. okt. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat. A don`t panic nyelviskoláról van szó, nem gondoltam, hogy ennyire fontos, rákerestem róluk itt a gyakorin is.

A GDPR-rel is tisztában vok, most már csak azzal nem, hogy miért továbbítják a bankkártya adatokat? Ha vásárolok kártyával, nyilvánosan tovább küldésre kerül a cv kód, stb?

2021. okt. 26. 13:03
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: Aha, tehát erről van szó:

[link]


A bankkártya-adataid az egyesült királyságbeli székhellyel rendelkező, Braintree nevű:

[link]

szolgáltatáshoz kerül (ez a szolgáltatás weboldalak üzemeltetői számára nyújt fizetési megoldásokat, hogy az adott weboldal ügyfelei egyszerűen - a bankártya adatainak megadásával - tudjanak fizetni, ne kelljen átutalással meg csekkel vacakolniuk), amit az USA-beli székhelyű Paypal:

[link]

nevű Internetes tárcaszolgáltató - mely kis hazánkban is bejegyzett pénzügyi szolgáltató:

[link]

üzemeltet.


Az izlandi adatkezelés az online órafoglaló alkalmazás a SimplyBook.me:

[link]

miatt kell, a santa barbara-beli pedig a MisterEnglish nevü

[link]

online nyelviskola-menedzsment alkalmazás miatt... ...és így tovább.


Szóval ez a nyelviskola bejáratott, online alkalmazásokra építi az ügymenetét (feltehetőleg egyszerűbb volt, mint megvenni/megíratni egyet és azt "házon belül" üzemeltetni) és mivel ezen alkalmazások a világ minden táján vannak, a GDPR miatt bele kellett írniuk az adatvédelmi nyilatkozatukba.

2021. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Ha vásárolok kártyával, nyilvánosan tovább küldésre kerül a cv kód, stb?" Ezt hogy érted, hogy nyilvánosan? Általában https-t használnak az API-knál is, ennél maga az átvitel rejtjelzett, de miután ott kezelik a tranzakciót ezért át kell valahogy küldeni. A GDPR nem beszél arról, hogy hogyan kerül továbbításra, hanem csak a továbbítás tényéről. Az is továbbítás, ha itt megnézi egy titkárnő felül egy repülőre elutazik vele a világ végére és ott begépeli egy számítógépbe...
2021. okt. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat, akkor jelentkezek egy tesztre. Ennyire nem vagyok benne a GDPR-re, meg szoktam nézni, hogy ilyen-olyan cégeknek ne küldjék el az adataimat, akkor inkább nem regisztrálok rá.


7# arra gondoltam, hogy "nyilvános", hogy látja-e a számokat, akár már vásárolhat is vele. De így Nem, neked is köszi a válaszodat.

2021. okt. 27. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!