Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Téynleg kell mindenféle vacak...

Téynleg kell mindenféle vacak program a számítógépre, vagy csak egyszerűen követni kell bizonyos szabályokat?

Figyelt kérdés

Öcsém vett egy számítógépet, egyik "hozzáértő" rokonunk meg mindenféle szir-szar programokat akar rá telepíteni mint vírusírtó meg hasonló dolgokat, pár éve ezzel már elrendezett a családban egy számítógépet, az a gép rettenetesen belassult, indítás után mindenféle vírusírtó meg program nyílik meg, Avast, Antivirus, Eset meg hasonló dolgok de vagy 8 féle.

Szerinte ezek szükségesek, én meg mondtam neki hogy nem kell a gépre semmi okosság max egy alap vírusírtó, valamint követni olyan alapszabályokat hogy nincs torrent (amit előszeretettel szeret amúgy használni) meg semmi illegális oldal, meg nem kell minden nevesenkitől kapott e-mailt megnyitni csak mert oda van írva hogy katt ide.


Nektek mi erről a véleményetek?



2021. okt. 28. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Egy vírusirtó maximum.

Ha több van, az többet árt, mint használ.


Az ilyen szakbarbárokat inkább ne keresd.


A drivereken kívül csak azokat a programokat tedd fel, amikre igényed van

2021. okt. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
A win10 tartalmaz beépített vírusirtót, nem szükséges külön telepítgetni Avast/Eset/stb-t..
2021. okt. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyen mekkmestereket távol kell tartani a számítógépedtől.

De nyilván abba is van igazság, hogy a számítógéped biztonságának az egyik legnagyobb gyengesége az emberi tényező. Kivéve ha valami olyan szinten zárt rendszerről van szó, amire akarva sem tudsz valami káros szart felhordani.

2021. okt. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Inkább tanulj, mielőtt tudatlanul háborogsz!
2021. okt. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
kiegészíteném, hogy van torrent elellenőrzött 10 év alatt semmi nem történt a gépemmel mert ellenőrzött torrentekt töltök le nem kell megnézni semmi kétes orosz kecske poerszos oldalt és kész. Termesztésen egy alap vírusirtó azért nem árt.
2021. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor a tört windows, vagy a már meglévő játékhoz leszedett cucc, aminél szól az irtó, hogy valami gond van. De a legtöbb user rányom, hogy "de akkor is kell" aztán néz, hogy lassú a gép.


Sosem értettem, minek a vírusirtó, ha úgyis kilövik, ha jelez?

2021. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Nekem az a véleményem, hogy úgy érzem, erősen túlzol.

Egyébként meg: nem, végső soron nem kell semmi, magában az oprendszerben is gyönyörködhetsz, ha az kell. ;) De azért ahhoz, hogy értelmesen, és biztonságosan használni tudd, kell hozzá némi "vacak".

Egy normális antivirus alapvető lenne. Perszee, tudom, most szentségtörés azt mondani, hogy az egekig magasztalt Defender nem megfelelő, de miután egy hasonló vita után a munkahelyemen láttam, ahogy a szuperjó Defenderrel felvértezett Windows 10-es gépre úgy hatolt be a zsarolóvírus, mint újgazdag gyerek pélója a luxusluvnyába, azóta én nem merén azt mondani, hogy az egy szuperjó antivirus. ;) A főnök "jobban" tudta, meg hát ő pénzt nem költ "feleslegesen". Nekem mindegy. A titkárság dokumentumainak nagy része elveszett, és mentés sem volt, mert normális mentési infrastruktúrára sem volt pénz. Kaptam 10 db. írható DVD-t, osszam be 5 évre. :D De ez másik történet...

Szóval én azért úgy vagyok vele, hogy EGY (kizárólag egy!) NORMÁLIS antivirus mindenképp jó, ha van. Többet hülyeség feltenni, csak zavarják egymást.

Emellett opcionálisan egy normális tűzfalat is fel lehet tenni (pl. ZoneAlarm), nem árt, főleg, ha az ember tudja is, hogy mit csinál. (Mert ha csak mechanikusan mindenre OK-t kattint, tök mindegy, hogy mi a kérdés, akkor a legjobb szoftver sem ér semmit.)

Egy értelmes, és jól használható fájlkezelő is jó, ha van. Persze, a Windows intézőjével is össze lehet ügyetlenkedni bármit, de azért távolról sem olyan, mint ha lenne egy Total Commandered, vagy egy FAR Managered.

Külön tömörítő szoftverre nem feltétlenül van szükség, báár.. azért egy 7Zip, vagy PeaZip nem baj, ha van.

Aztán erre jöhetnek még a felhasználói szoftverek, amiket ténylegesen használsz is. Hogy ezek mik, azt mindenki saját maga dönti el.

Az a baj, hogy sokan nagyon hozzáértőnek gondolják magukat attól, hogy pár - egyébként nem túl összetett - dolgot meg tudnak csinálni. Attól, hogy valaki fel tud telepíteni egy Windowst, még nem lesz rendszerinformatikus. Természetesen valahol el kell kezdeni, de én mindig azt vallottam, hogy a suszter maradjon a kaptafánál. Ha valami nem a szakterületünk, akkor ne vállaljunk abban munkát!

Ha pedig tudjátok, hogy mit szeretnétek a gépre, akkor nem feltétlenül kell mással feltelepíttetni.

2021. okt. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem szeded állandóan a kalóz játékokat, nem látogatsz gyanús oldalakat, nem nyitod meg a gyanús mail csatolmányokat, akkor nem lesz vírusod. Ha viszont csinálod ezeket, akkor tíz vírusirtó is futhat, lehet az se lesz elég.

Nekem malwarebytes van, csak úgy a biztonság kedvéért, de évek óta nem jelzett egy vírust vagy támadást se. Mondjuk én nem vagyok warez boy és nem nyitok meg szemetet.

2021. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szirty ***** válasza:

"Téynleg kell mindenféle vacak program a számítógépre..."?


Az kell rá amire szükséged van. Továbbá olyan kiegészítő (függőségek) amiket a szükséges szoftverek követelnek meg (pl. java futtató környezet net framework, eszközmeghajtók, stb).

2021. okt. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
tegyél rá Linuxot
2021. okt. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!