Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Program ami kikapcsolja a...

Program ami kikapcsolja a gépet ha elér a pl. processzor egy bizonyos hőfokot?

Figyelt kérdés
Elkezdett a tápom ventilátora zúgni. Szétszedtem, megtisztítottam, és még mindig. Elvinni nem akarom, mert egy 30-40 ezres árkategóriás gép, de azért nem akarok belőle selejtet. A hang nem zavar. És kb csak annyit olvastam, hogy leállhat, és így sül le a gép. Valami program ami kb. 60-70 foknál kikapcsolja a gépet? Ötletek?

2018. jún. 25. 22:08
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Először is attól hogy zúg még nem fog megállni.

Bár valószínűtlen, de ha mégis bekövetkezik, akkor sem a géped fog túlmelegedni a gép, csak a táp, ami ha van benne hővédelem (OTP) kikapcsol. Mivel a táp és az operációs rendszer között semmilyen kommunikáció nincs, így egy szoftverrel nem tudod sem mérni a hőmérsékletét, sem lekapcsolni.

Egyébként a tápventi cserélhető házilag is, még a full műszaki analfabéták is nekivághatnak, csak egy hasonló méretű teljesítményű sima rendszerhűtő kell.

2018. jún. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

A táp ventillátora amúgy sem attól zúg, hogy a proci meleg. Lehet némi összefüggés, mert pl ha a proci dolgozik, akkor több teljesítményt ad neki a táp, amitől a táp jobban melegszik, ha melegebb, akkor abban is magasabb fokozatra kapcsol a ventillátor. De kb 0 prociteljesítménnyel és 100% videokártyahasználattal is ugyanúgy jobban melegszik a táp, és gyorsabban pörög az ő saját hűtőventillátora.


De egyébként a zúgás és a teljes megállás (beállás) között akár évek is eltelhetnek.

2018. jún. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A prociban eleve van túlmelegedés elleni védelem. Ahhoz nem kell szoftver.
2018. jún. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Kicserélni nem tudtam, mert csak ebbe a tápba van bele "növesztve" a ventilátor, a másik 3 nagyon régi táp de cserélhető a ventilátorjuk. Végül beleraktam egy mások tápot. Megy, végre halkan. :D
2018. jún. 28. 12:18
 5/5 anonim válasza:
A szomszéd biztos szétber mindent ha befűtesz nyâron :)))
2018. jún. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!