Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha rendszergazdaként telepítet...

Ha rendszergazdaként telepítettem a Win 10 Home-ot, akkor biztonsági szempontból hogyan tudok létrehozni egy másik fiókot, amivel csak "használom"?

Figyelt kérdés
Remélem érthető voltam, ha nem, írjátok nyugodtan. Nem vagyok egy lángelme ezen a téren, viszont érdekel a PC biztonság.

2021. dec. 29. 07:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2021. dec. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Ebben az esetben csináljak egy helyi fiókot, amelyiknek adjam át a rendszergazdai jogosultságot?


Ha jól értem.

2021. dec. 29. 08:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ne add át, pont ez a lényeg.

Akkor egyenértékű lesz a rendszergazdai fiókkal, ha átadod.


Az a lényeg, hogy napi használatnál mezei felhasználóként jelentkezel be. Ha meg telepíteni akarsz valamit, akkor fog kérni admin jelszavat.

2021. dec. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. dec. 29. 08:45
 5/6 A kérdező kommentje:

Egy kérdésem még lenne. A Microsoft fiókommal a rendszergazdai fiókba jelentkezzek be, vagy pedig a "játékosba"?


Melyik célszerűbb?

2021. dec. 29. 09:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Na ezzel megfogtál, szerintem mindegy, de ez csak tipp.

Én 2 éve léptem egyszer be, amikor vettem win10-et, de azóta is alig használom azt a gépet, a normál laptopomon meg debian van.

2021. dec. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!