Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha egy pendrive-ot teljes...

Ha egy pendrive-ot teljes formázással kitakarítok, az elég lehet ahhoz, hogy minden potenciálisan lappangó kártevőt kitakarítsak róla?

Figyelt kérdés

Nézegettem a használt pendriveokat, fillérekért árulják őket a h.aprón. Egy-két darab jó lenne itthonra, pl. Windows telepítőnek meg egyéb szoftvertelepítőket rápakolgatni.


Ha leformázom őket egy az egyben nem gyorsformázással, hanem teljes formázással, az elég lehet kb. mindenhez?



2021. dec. 31. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Használtan? Ez olyan mint a használt óvszer..

MediaMarkban olcsó a 8-16GB új pendrive is, 1-2 megbízható darabot inkább onnan vegyél.. :)

2021. dec. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg eljutnál addig, hogy leformázd, rég települni fog a gépedre. Én ezért használok vírusirtót, amikor beteszek a gépbe egy tárolót, először ellenőrzi, addig nem engedi meg a hozzáférést.
2021. dec. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Jah... Valami ilyesmit olvastam Én is, hogy először le kell tiltani a regedittel valamit, hogy ne nyissa meg automatikusan az USB-t, mert különben aktiválódni fog a vírus.


Inkább veszek újat.

2021. dec. 31. 10:57
 4/15 anonim ***** válasza:

Manapság már a legalapabb vírusirtó is megvéd a boot (mbr) vírusoktól. A SecureBoot-ot is ennek kivédésére találták fel. Ezek inkább a múlt évezredben a floppy korszakban terjedtek.

És igen a lassú format mindent töröl, de csak az adott partícióról. Lemezhez inkább diskpart clean /all az ideális.

2021. dec. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Linux livecd-ről formázod. Ott nem fog elindulni a vírus.


Én most csináltam "takarítást" a haveromnál: vírusos lett az összes pendrive, de még a fényképezőgép is. Újrafertőzni csak a Windowsos gépet tudta volna, linux alól simán törölhetőek voltak.

2021. dec. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Pendrive-oknál létezik egy bizonyos típusú vírus, ami a firmware-be íródik be. Ez formázással sem távolítható el. Ez ellen az autoplay kikapcsolása sem segít, mert sokkal mélyebb szintű dologról van szó.


Egyébként egy OS telepítőnek 4GB elég, ilyen kis pendrive-okat pedig már alig kapni. A 8GB-osak is 2-3 ezer forintba kerülnek. Megéri 500 vagy 1000 forint spórolásért kockáztatni?

2021. dec. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Egyébként egy OS telepítőnek 4GB elég, ilyen kis pendrive-okat pedig már alig kapni."


Igen, bootolható Win 10 telepítőnek akarnám az egyiket, de ehhez, ha jól tudom legalább 8 gigás kell.

2021. dec. 31. 14:38
 8/15 A kérdező kommentje:

Plusz egy dolgot kérdeznék. Windows 10 telepítő USB-nek mekkora tárhelyre van szüksége?


Legalább akkorát vennék, ami a következő oprendszerhez is elég lesz.

2021. dec. 31. 14:40
 9/15 A kérdező kommentje:
Nah, csak elírtam.. Windows 11... :)
2021. dec. 31. 14:40
 10/15 anonim ***** válasza:
Aki ügyes nyilván rá tudja tenni 4GB-ra is, de normál esetben legalább 8GB pendrive kell. [link]
2021. dec. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!