Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Elégséges védelmet biztosít a...

Elégséges védelmet biztosít a Windows Defender program egy olyan gépen, amin Win7-es operációs rendszer fut?

Figyelt kérdés

A laptop hardvere nem teszi lehetővé a modernebb operációs rendszerre váltást. A Win7 frissítése már megszűnt, de számomra megfelelő a program. Többnyire alap irodai munkára használom és az interneten sem kattintgatok ész nélkül mindenre. Általában ugyanazokat az oldalakat látogatom.


Anno az op.rendszerrel együtt került a gépre a Windows Defender is,

amit az elmúlt években -ugyan be volt rajta állítva a rendszeres mindennapos ellenőrzés- nem igazán figyeltem/használtam, mert az Eset NOD32 is rajta volt a gépen. A közelmúltban lejárt az Eset licencem és felmerült bennem, hogy talán önmagában a Windows Defender is elégséges lenne. Ha már eleve rajta van a gépen.


A Windows Defender leírásában az olvasható, hogy "Védelem a kémprogramok és nemkívánatos szoftverek ellen."


Szerintetek,

- "a kémprogramok és nemkívánatos szoftverek" mellett még mi ellen kellhet/szükséges védeni a gépet?

- elégséges védelmet nyújt a Defender önmagában egyedül?

- ha a Win7 op.rendszer már nem frissül a Defender még frissülhet?


Mi a véleményetek?



#Windows Defeneder #Win7 + Windows Defender #Windows Defender mellé ajánlott biztonsági programok #Windows Defender frissülése #Windows Defender alternatívái
2022. jan. 1. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Windows 7-es Windows Defender egy kémprogramirtó, nem vírusirtó:

[link]

a Microsoft vírusirtója Windows 7-re a Microsoft Security Essentials:

[link]

ami még frissül:

[link]


Alapvetően normális géphasználattal bármelyik ingyenes, elterjedt, támogatott vírusirtó megfelelő lenne - a vírusfertőzéstől semelyik hiper-szupernek hitt vírusvédelmi rendszer nem véd meg, ha nem vagy elég körültekintő.


"A laptop hardvere nem teszi lehetővé a modernebb operációs rendszerre váltást. "

Milyen laptop?

Kisebb gépigényű ablakkezelővel ellátott, elterjedt, modern Linux-disztribúció - Xubuntu, Lubuntu, Linux Mint XFCE,... - nem jöhetne szóba?

2022. jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A Win 7 legnagyobb baja, hogy már nem érkezik hozzá biztonsági frissítés, persze megfelelő tudatosság nélküli internethasználat mellett kb. teljesen mindegy, hogy milyen rendszer van a gépeden, előbb-utóbb összeszedsz valamit.


Fizetős vírusirtót semmiképpen nem vennék, ezek inkább cégeknek valók, nem pedig átlagfelhasználónak. Amit javasolni tudok, hogy vegyél egy új laptopot Win 10-el együtt, a régit pedig add el. Másik alternatíva, ahogy az előttem lévő is írta, kisebb gépigényű Linux.

2022. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát.


#1:

Köszönöm a részletes információkat és a linkeket.

Már le is töltöttem a Microsoft Security Essentials.

Mondhatni, tudatosan óvatosan és körültekintően használom az internetet. Remélhetőleg elégséges lesz, ha a gépen csak az Essential + Defender páros fut.


Ami a laptopot illeti:

- Processzor: Intel Core2 Duo CPU T8100 2.1GHz

- RAM: 3GB


Amióta számítógépet használok, mindig valamelyik Windows-sal dolgoztam. Hozzászoktam. Nem tudom milyen lenne egy Linux-os megoldással dolgozni, hogy hogyan működnének vele együtt azok a programok, amiket általában használok, illetve az internet és az interneten elérhető online felületek. (?)


#2:

Elégséges számomra a meglévő laptopom. Ugyan nem mai gyerek, már a 12. évében poroszkál, de eddig kisebb -alkatrészcserékkel megoldható- problémáktól eltekintve hűségesen szolgál. Szóval azért biztosan nem vennék új gépet, mert azon a Win10 is jól fut.

2022. jan. 1. 20:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt találhatsz olcsóbb Windows 10-es laptopot. [link]

[link]

2022. jan. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!