Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez mi az isten? (Többi lent)

Ez mi az isten? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Ma hajnalok hajnalán feltörték a Facebookomat és egy hírdetést hoztak benne létre, majd az illető fizetést kezdeményezett az ő bankkártyájáról! Több személy is benne van, mint résztvevő, nem is magyarok!

Ma délután átírtam a felhasználó nevet, és felfüggesztettem a fiókot!



2022. jan. 6. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezek szórakoznak és küldik a spamokat azzal, hogy megfigyelés alatt tartják az email fiókot??? Jó, hogy nem biztam soha a Windows Defenderben, fizetős vírusirtó van a gépemen.
2022. jan. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem tudom ezért kérdeztem!
2022. jan. 6. 20:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az a fax feltörte a fiókodat hogy ellopja, csak épp a jelszót felejtette el megváltoztatni!


Isten b'rma.

2022. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, hogy mi ez, ugyanakkor sajnálom a fiókodat. Lenne egy tanácsom.


Állítsd be a FB-on a kétfaktoros belépést. Belépést követően küldeni fog telefonra neked egy SMS-t, amiben egy 6 számjegyű kód lesz, ha ezt beírod, akkor be tudsz lépni az oldalra.


Ha más próbál meg belépni az oldaladra, akkor is küldeni fogja neked az SMS-t és rá fogsz jönni, hogy gond van. Ugyanakkor a "jómadár" nem tud majd belépni a te fiókodba és közben jelszavat is tudsz változtatni.


Vagy túl egyszerű jelszavat használsz, vagy valamilyen más probléma lehet. Írd be a jelszavadat erre az oldalra és ha felhozza találatként, akkor azonnal változtasd meg!


[link]

2022. jan. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hoztam létre új fiókot. Ma hajnalban azt is feltörték... Azon még nem kezdeményeztek fizetést... Sms-es kétfaktoros hitelesítést beállítottam. Ezzel véget vetek a feltöréseknek?
2022. márc. 10. 20:46
 6/9 anonim ***** válasza:
NE A DEFENDER legyen az egyedüli "vírusirtód", hanem vedd meg valamelyik fizetős vírusirtó licenszét egy évre. CSAK így tudod végleg lelőnni ezt a mocskot. Legjobb lenne a teljeskörű védelem, pl. az Eset Internet Security. [link]
2022. márc. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vírusirtó hogyan védene meg a Facebook feltöréstől? Nem fogok pénzt fizetni a neten keresztül, főleg nem a Facebook miatt!
2022. márc. 11. 17:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor pedig újra és újra feltörik majd a Facebookodat. Én inkább kifizettem 17 ezret és nem töri fel senki. Egyébként tavaly megtette ,akkor rágtam be rá. De te tudod, ha mérgelődni akarsz, fogsz is.
2022. márc. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez fizetős vírusírtó. Rengeted ingyenes alternatíva van, és mégtöbb olyan, ami kínál neked 1 hetes vagy 1 hónapos próbaidőt.

Tedd fel valamelyiket, majd futtasd át a gépeden, ha végeztél akkor csináld meg ugyanezt még 1-2 másik vírusírtóval.


Az ok alatt arra tudok gondolni, hogy valaki lopott bankkártyát adott hozzá a fiókodhoz. A facebook jobban elfogadja az új bankkártyát egy 8 éves fióknál, mint egy újnál.


Használj mindenhol más jelszót, lehetőleg generált jelszót. Ne jelentkezz be publikus gépen, kétfaktoros hitelesítést kapcsold be, és nemigen lesz több feltörés

2022. márc. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!