Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egyenáramú de nem akksis...

Egyenáramú de nem akksis elektronikánál pl: külső dvd-író a tápegység amperszáma úgy működik, hogy annyit vesz fel amennyire szüksége van? Vagy túl is terhelhetem? 5 volt 2 amperrel sok lenne? Vagy több is mehet?

Figyelt kérdés

2022. jan. 26. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem egészen világos a kérdésed...

Az a gyanúm hogy a külső íróhoz másik tápot szeretnél használni.

Ha így van, akkor:

- A feszültség ugyanannyi legyen, mint ami a KÉSZÜLÉK adatlapján van. Ha az 5V, akkor 5V.

- Mindig a maximális áramfelvétel van megadva. Nagyobb lehet, kisebb nem. (Annyi áramot fog felvenni, amennyi kell neki, de legyen egy kis tartalék.)

- Ha a teljesítmény van megadva (W), akkor a P=UxI képletből ki lehet számítani az áramfelvételt.


Túlterhelni akkor fogod (a tápot), ha kevesebb áramot tud leadni, mint amennyi kellene.

2022. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1


Nem igazából az an, hogy amilyen küölső írom van annak Y kábele van, és már elég leharcolt, félek, hogy egyszer megtörik és annyi.


Ez egy elég érdekes a szokásosnál vastagabb kábel, és hiába vettem másik Y kábeleket, nem működik vele az író, csak az eredetijével (de azt már beszerezhetetlen 10+ év miatt).


Így arra gondoltam, hogy mivel az írónak a házán ki van hagyva a műanyagon a hely a tápcsatlakozó dugófoglalatnak, csak nem lett beépítve, hát én beépíteném, és belekötném az usb tápkörébe (piros , fekete) aztán vennék egy sima 5 voltos 2 amperes tápegységet.


Olyat már próbáltam amikor kevés volt az eredeti Y kábellel a laptop USB áramerőssége, hogy egy USB töltőre rádugtam az Y usb kábel egyik végét és akkor végigírta rendesen a lemezt hibátlanul.


Szóval ebből gondolom, hogy külső táposra átbarkácsolva is működne.

2022. jan. 26. 19:12
 3/3 A kérdező kommentje:

Az van az Y kábelen hogy 28AWG/1P+24AWG/2C


de hiába vette ugyanilyen jelölésű másik Y kábelekez az istennek se működik vele.


Van egy ilyen jelölésű kábelem simába is, azzal se működik, de a külső HDD-t meg elindítja, mondjuk azt az Y-n is, gondolom nem kell annyi amper mint a lézeres íráshoz, olvasáshoz.

2022. jan. 26. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!