Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Amikor gépet szerelünk, akkor...

Amikor gépet szerelünk, akkor feltétlen szükséges hogy le legyünk földelve?

Figyelt kérdés

Olyat olvastam hogy ha nem földeljük le magunkat akkor kárt teszünk a számitógépben meg hasonló..

Az lenne a kérdésem, egyrészt hogy valóban szükséges-e illetve ezt hogy kell csinálni?

#feszültséglevezetés



2019. jan. 11. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerelés előtt gépet teljesen áramtalanítsd.

Én csak azt tudom, hogy szerelés előtt fogj meg egy földelt fémtárgyat pl. radiátort pár másodpercig, így ha fel vagy töltve, elvezeti a töltéseket...

2019. jan. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyszer nem földeltem még magam a 20 év alatt, semmi baja nem lett egyetlen gépnek sem. A trükk: Tudd, hová nyúlhatsz, és hová nem. Érintkezőt nem szabad megfogni, tápkábeleket a műanyag részüknél fogva kell bedugni, stb.


Ettől függetlenül nem árt ha szerelés előtt megfogsz egy földelt fém, vagy vas tárgyat, ami lehetőleg nem a konnektor földelése. Egy radiátor pont ideális erre a célra. Aztán vannak még ajánlások, hogy például ne szerelj úgy, hogy szőnyegen térdelsz, esetleg ott van a gép, illetve ne csinálj olyasmit, amivel statikusan feltöltődhetsz (például fésülködés, áram alatt lévő háztartási eszköz használata...), stb.

2019. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ajánlatos leföldelni a testeden felgyülemlett statikus elektromosságot.

Ehhez a lekapcsolt, de a földelt csatlakozóaljzatba bedugott tápegységgel/kapcsolós elosztóval rendelkező fém gépház vagy a fém fűtéscső (amit ugyancsak le szoktak földelni) megérintésével megtehető.


Szervizekben szoktak ESD/antisztatikus földelőkarpántot

[link]

viselni,vagy terítőt

[link]

használni, amit hozzácsatlakoztatnak a hálózati csatlakozóaljzat földelésére.


(Javasolt irodalmi mű: Mihail Gresnov: ELTD-73 - a Galaktika című antológia 1980-as 39. számának 49. oldalán jelent meg magyarul Kucsera Judit fordításában. ;) )

2019. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor ha nem fürdök soha, nyomhatom az ipart akár műszálas boxerban is? Szóval ezért olyan ritka ebből a baj mindenfelé!
2019. jan. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából realtiv, de mindenki hangsúlyozza a dolgot..
2019. jan. 11. 20:32
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szereléskor ne viselj feltöltődő ruhát, például susogós mackót.
2019. febr. 7. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!