Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mekkora kár lehet, ha partíció...

Mekkora kár lehet, ha partíciók áthelyezése és méreteinek változtatása közben kikapcsol a gép?

Figyelt kérdés

Laptopon épp bővíteni akartam a partícióimat, ehhez szükség volt a mozgatásukhoz is.

Gparted-et használtam.

Teljes merevlemezen csináltam, linux, windows és egy másik nagy partíció bővítése (500-ról 1000Gb-re lett bővítve a tárhely). 40%-on kezdtem el és elfelejtettem csatlakoztatni a töltőt. Későn vettem észre és a partíciókkal való munka közbrn lemerült és kikapcsolt az eszköz.

A rendszerpartíciók megvannak, bővítve lettek. Egyik rendszeren sem vettem észre változást, hogy nem jól működne, viszont a windowsoson megjelent egy eddig nem megjelenített SYSTEM_DRV(Y) nevu particio, amit ugyanúgy nem tudok megnyitni még rendszergazdaként sem, csak már innen is látom.

A másolásnak a nagyobbik része már megvolt valószínűleg, mert a 3/6. résznek a vége felé néztem rá utoljára, utána 5-10p-vel kapcsolt ki.

Mint említettem, minden működik (egyelőre), viszont ezt a partíciót nem tudom, mit csinál (a sys drv) és nem tudom, lehet-e bármi más baja a gépnek.

A növelendő partíciók megnőttek rendesen, viszont a többinél ne tudom (a rendszerhez szükségeseknél), hogy változtak-e valamit.



2022. jan. 29. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben formáznám teljesen azt a háttértárat. Lehet, hogy a partíciós táblában már átírta a partíciók méretét, de az adatok mozgatásával nem végzett, így amint a rendszerpartíción írsz az új területre, szépen felülírod a másikon lévő adatokat, ami például ha a fájlrendszer, akkor az egésznek vége.
2022. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy formáznád az egészet?
2022. jan. 29. 18:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs gond akkor min problémázol?
2022. jan. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!