Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy kell felhasználó/jelszava...

Hogy kell felhasználó/jelszavat csinálni? (amit a gép bekapcsolásánál kér. Gondolom értitek. Sajnos teljesen laikus vagyok)

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

XP:

Start menü > Súgó és támogatásra klikk

Keresés ablakba begépelni a következőt:

Jelszó létrehozása felhasználói fiókhoz

klikk az ablak jobb oldalán levő nyílra, vagy Enter

és olvasás...

2010. szept. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Start/ Felhasználói fiókok/ Jelszó kérése és ott beállítod


Asszem XP-nél így van, nekem már Win 7-em van, nem igazán emlékszem az XP-sre pontosan.

2010. szept. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha XP van a gépeden akkor valahogy úgy van hogy... megnyitod a startlapot...legfölül van az hogy mi a felhasználói fiók neve...pl.: Administrator mellette van egy kép ( [link] mint itt az a sakkos) ... oda rá kattintasz ... Ott felül lesz olyan hogy "Kezdőlap" katt arra... ott lesz olyan hogy "Fiók megváltoztatása" Rákattintasz melyik fiókot akarod módosítani a jelen esetben az Administrator fiókot... és ott lesz olyan hogy "Jelszó létrehozása"
2010. szept. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ha még nem tettük volna meg, rendeljünk hozzá felhasználói fiókunkhoz egy jelszót. Ezt az alábbi módon tehetjük meg:

Nyissuk meg a Vezérlopultot: Start menü -> Vezérlopult

Kattintsunk kétszer a Felhasználói fiókok elemen!

A megjeleno ablak alsó részébol keressük ki saját felhasználói fiókunkat, majd kattintsunk rá!

Válasszuk ki a "Jelszó létrehozása" opciót, majd adjunk meg egy jelszót (a biztonság kedvéért kétszer kell megadnunk). Ha úgy akarjuk, megadhatunk egy emlékezteto szöveget is.

Kattintsunk a Jelszó létrehozása gombra! Ekkor a rendszer fel fogja ajánlani a személyes dokumentumok saját használatúvá tételét. Ha még nem tettük volna ezt meg, engedjük a Windows-nak, hogy saját használatúvá tegye mappáinkat.

Bezárhatjuk a Felhasználói fiókok ablakot. Ezután ha hozzá akarunk férni a saját használatúvá tett mappához, azt csak úgy tudjuk megtenni, ha a saját felhasználónevünkkel jelentkezünk be a gépre.

[link]

2010. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
igen, csináltam jelszót, oda is van írva a "user" név mellé hogy jelszóval védve, mégse kér semmit bejelentkezésnél..
2010. szept. 10. 21:06
 6/15 A kérdező kommentje:
illetve a végén azt az engedje meg a windows-nak dolgot nem engedtem meg, most viszont azt nem találom... bocs, biztos alap dolgot kérdezek de nem értek hozzá nagyon, segítsetek légyszi..
2010. szept. 10. 21:15
 7/15 anonim ***** válasza:

A személyessé tételtől függetlenül kellene kérnie a jelszót bejelentkezésnél.

Futtass le egy víruskeresést, hátha van valami a gépen, ami lefogja.

2010. szept. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
megkérdeztem valakit, akinek sajna nem xp-je van, de azt mondta hogy van valahol egy olyan beállítás hogy automatikus bejelentkezés, és azt kéne kiikszelni. ne mtudjátok hol lehet ez xp-ben?
2010. szept. 11. 11:47
 9/15 anonim ***** válasza:
"automatikus bejelentkezés" az XP-ben, csak a Távoli Asztali kapcsolat segédprogiban, ill. a Hálózati kapcsolatok témakörben létezik, de sztem TE ezt a kapcsolatot nem használod, mert biztonsági okokból, ez alapból le van tiltva.
2010. szept. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem. De akkor mi lehet a hiba? Vezérlőpult/felhasználói fiókok/fiók megváltoztatása/user(a felhazsnálónevem)/jelszó létrehozása, megcsinálom, kiejlzi hogy "user Rendszergazda jelszóval védve" és mégsem kér semmit.. de nekem amúgy amikor betölt a windows, soha nem kellett a felhasználnévre kattintani, hanem automatikusan bejött az asztal...
2010. szept. 11. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!