Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Heeeelllp vírusos a gépem?

Heeeelllp vírusos a gépem?

Figyelt kérdés

Ma darkwebeztem, semmi illegálisat nem csináltam, csak projekteket nézegettem, amikor jelzett a vírusírtó, hogy kémprogram, és trójai van a gépemen. AVG és Malwarebytes van fent, mindkettő jelzett.

Viszont random újraindult a gépem, és eltünt a malwarebytes, az AVG meg mindig összeomlik. Nem tölt be semmilyen netes oldalt, alap defender nem jelez semmit.

Adataimat most próbáltam lementeni egy külső hdd-re, de random leállt a gépben a hdd és nem tudom elérni az adataimat.

Mit csináljak, hogy helyreálljon a gépem? Nagyon fontos dolgok voltak a hdd-n, 100/93-as volt.

Windows 11 64 bit van fent, egy 120Gb-os Apacer ssd, és egy 500Gb-os Hitachi HDD van benne, ami most nem pörög fel, csak kattog.

Pls segítsetek, hogy helyrehozzam a rendszert, és az adataimat


2022. márc. 17. 17:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a windows csak sokadik indításra bootol, mert mindig helyreállítaná magát
2022. márc. 17. 17:24
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Linux pen driven és lementesz mindent . Ennyi.
2022. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond, csak használd a nagyon fontos dolgokról készült biztonsági mentést. Ja, hogy az nincs? Hát az szar ügy barátom...


Még ha működik is a live Linuxos megoldás, semmi nem garantálja, hogy a fájlokkal együtt nem viszel át kártevőt is, mivel a jó ég se tudja, hogy miből és mennyit nyeltél be, mihez fért hozzá, mit csinált, stb.


Nem értelek titeket. Pár ezer forint egy ilyen kapacitású, külső merevlemez. Egyszer kell megvenni, és menteni minden fontosat, utána maximum egy lakástűz tud adatvesztést okozni, ha bennég mind a két tároló.

2022. márc. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Biztonsági mentésem volt egy Pendrive-on, viszont milyen érdekes, hogy a másik gép azt írja hogy formázni kell használat előtt.

Tesztképpen indítottam egy ubuntut, viszont ugyanúgy nem tudtam elérni a merevlemezt, mintha kihúzták volna a gépből.

Mindenesetre a netkábelt kihúztam a gépből, nehogy még több szemetet leszedjen.

2022. márc. 17. 22:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként egy 128Gb-os Verbatim PinStripe-on voltak a dolgaim archívumba mentve.
2022. márc. 17. 22:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tönkrement a merevlemez. Vidd el szakihoz.
2022. márc. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kell ezt csinálni? Ha kisérletezel, azt tedd egy régebbi, nem napi használatra szánt gépen. A másik pedig az, hogy ha nincsen korábbi géped, akkor előbb mindent mentsél le! Sőt, az elátkozott fizetős vírusirtó sem ördögtől való, a Defender ettől nem véd meg.
2022. márc. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezt lefuttattni.

[link]

2022. márc. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!