Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Windows 11 nem engedi...

A Windows 11 nem engedi átállítani a pin kódom. Olyan opció sincs, hogy elfelejtettem. Ilyenkor mit nem lehet tenni?

Figyelt kérdés

Aktiváltam a Microsoft Office-t, majd elaludt a gép. Utána bejelentkeztem, erre kiírta ez a sz@r, hogy a munkahelyem/iskolám arra kér, hogy új pinkódot állítsak be. Csak számokat engedett megadni, holott előtte voltak benne betűk is. Most próbálnám bármi másra átállítani, de nem engedi, mert azt írja, hogy "Sajnáljuk, hiba történt, próbálja később újra". Sz@r, hogy csak számok lehetnek. Sokkal jobban szeretem, ha betűk is vannak benne.


El van homályosítva az egész felület, ahol átállíthatnám.


Mi a fene a baja? Mikor állíthatom át??



máj. 23. 18:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elegem van ebből a sz@rból... A Windows 10, meg a Linux jobb volt...
máj. 23. 18:56
 2/12 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy a munkáltató arra kér? Mi köze van ahhoz, hogy egy személyi számítógépen, saját használatra mi a jelszavam?
máj. 23. 18:57
 3/12 anonim ***** válasza:

Telepíts WinME-t, ott nem kell se PIN, se jelszó...

És a frissítések se fognak zaklatni.

máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3.

Haha, miért nem mindjárt MSDost?


Amúgy szeretem a jelszót, de ki van a t*köm azzal, hogy kiírja, hogy változtassam meg a jól bevált jelszavamat, aztán nem engedi átállítani sem.

máj. 23. 19:29
 5/12 A kérdező kommentje:
Linuxon ilyen nincs... Meg Windows 10-en se volt ilyen.
máj. 23. 19:29
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem véletlenül valami munkahelyi mennyiségi licenszet vettél, ami beléptette a géped egy munkahelyi domainbe és onnan leszedte a group policyt? Ezt tudom csak elképzelni.
máj. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A pin kód az pin kód, a jelszó az jelszó. Ez két különböző dolog. Ne keverd őket.
máj. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
PIN-kód Windows 10-en is van, én is használom. Arra jó, hogy nem kell mindig emlékezni az esetleg bonyolult Microsoft-jelszóra, de nem kötelező használni, és gépenként változó lehet. Ha elfelejteném, ott van, hogy elfelejtettem... Ilyenkor beírhatom az MS-jelszót is. Szerintem mindkét rendszeren ugyanúgy működik. Nálad más probléma lehet.
máj. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezért nem használunk buherált rendszert és/vagy "aktivátort."
máj. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Leformázni és win10-et vagy Linuxot feltenni helyette.
máj. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!