Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Grafikus kártya tipusa:...

Grafikus kártya tipusa: dedikált vagy integrált mi a különbség? Ha ez nincs feltüntetve, honnan tudom meg hogy dedikált v integrált a kártya pl ebből meg lehet tudni : NVIDIA (R) GeForce (R) GT320M?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az integrált videokártya az alaplapra van felszerelve, nem lehet külön venni de cserélni sem. A dedikáltat pedig te magad rakhatod a pci-e vagy agp csatlakozóba.
2010. szept. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A GT320M egy laptop videókártyája, vagyis integrált. (Az M betű a végén "Mobile"-t jelent.)

Amúgy az integrált videókártya kicsit értelmetlen kifejezés, mivel már nem is beszélhetünk kártyáról... :P

2010. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Notebook nem játékra való!
2010. szept. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is integrált van a gépemen, Integrált Intel (GMA950/3100) Dx10). Nagyon furcsán viselkedett, mióta volt egy trójai a gépen (már nincs). Jött a Windows frissités vele a Windows kártevő eltávolítója. És megállt a telepítésnél. Megtalálta a bajok forrását, legalább húsz .TEMP fájlt töröltem utána a Ccleanerrel. És normálisan működik minden.
2010. szept. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem is mondtam,hogy játszani fogok vele...
2010. szept. 14. 22:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Miért nem való? Én lassan egy éve játszok rajta, és remekül működik, persze csak a régebbi játékokat viszi, de ezen nincs mit csodálkozni :) Egy magos 2Ghz-es proci elvisz, amit elvisz, csodákat nem várok tőle, de a sims3-at is megeszi :)
2010. szept. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Integrált Intel és Intel Atom 330 két magú proci: a kisebb játékok símán futnak rajta. A gépbe lehetne tenni videókártyát, de nincs rá pénzem.
2010. szept. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért azt ne felejtsük el, hogy az integrált kártyák közt is van különbség! Van amelyik a rendszermemóriából nyúlja le a neki szükséges ram-ot videó memóriának. És van olyan, amelyik dedikált vram-mal rendelkezik. Így hiába integrált, elég izmos is tud lenni :)
2010. szept. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
teljesítménybeli különbség nincs? adott két kártya ugyanolyan,csak az egyik integrált a másik dedikált,kevesebb / több fps melyiktől várható,ha mondjuk a gép többi része ugyanaz?!
2010. szept. 15. 06:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a dedikált kártya teljesít jobban. Nagyobb hely, jobb hűtés, jóval erősebb áramkörök. De ha azt veszed, hogy van két, paraméterileg teljesen egyező kártya, akkor matematikailag a dedikált kártya teljesít jobban, mert gyorsabb a közvetlen kapcsolat. Persze, ez a különbség milliomod másodpercekben lesz mérhető :)


Amúgy pedig a dedikált kártyákra jóval nagyobb a szoftveres támogatottság is, jóval többet ki lehet hozni belőle.

2010. szept. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!