Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » RAID1-hez hasonló rendszer...

RAID1-hez hasonló rendszer internetkapcsolaton keresztül?

Figyelt kérdés

A cél a következő:

Két külön belső hálózaton lévő gépem 1-1 merevlemeze legyenek egymás tükörképei. Ami az egyikre helyi hdd-re rákerül, jelenjen meg a másikon is. Nyilván ezek nem rendszervinyók. Van erre valamilyen egyszerű progi? (win10 mindkettőn) Vagy egy leírás ahhoz, hogy ezt miképp lehet megcsinálni?



#RAID #adatbiztonság #tükrözés hálózaton
2022. ápr. 22. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:

A RAID(1) elsődleges célja nem a biztonsági mentés, hanem az, ha egyik kiesik, akkor a rendszer tovább menjen, mintha mi se történt volna.

Ez a cél, vagy csak az, hogy legyen egy biztonsági 1:1 tükör mentés, amiből helyreállítható az egész?

2022. ápr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az elsődleges cél a kényelem (ne kelljen azzal törődnöm, hogy melyik adat melyik helyen van, és ne függjek az internetkapcsolat aktuális sebességétől), járulékos előny a biztonság. Lehetne akár két helyi nas is, de kényelmesebb lenne a vinyónak a gépben lenni.
2022. ápr. 22. 10:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Google Drive? Dropbox? Tudnak automatikusan szinkronizálni.
2022. ápr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Például: [link]
2022. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezt a resilio-t este megnézem.
2022. ápr. 22. 12:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, létezik iscsi-vel kell megoldani . Hát nem tudom milyen sebessége lesz ráadásul a rebuild lassú lesz de működni fog.


Én inkább nem block hanem file level szinten csinálnám a syncet mondjuk 5-10 percenként rsync-el vagy ami gyorsabn btrfs filesystem send and receive de akkor egyszerre csak 1 helyen érdemes használni a rendszert.

2022. ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!