Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehet valami baja a gépemnek,...

Lehet valami baja a gépemnek, ha nem nyitottam meg a pdf-t (vírus) amit e-mailben kaptam?

Figyelt kérdés

Ma e-mailben kaptam egy pdf fájlt, valami furcsa felhasználótól és még kb 100 másiks személynek volt továbbítva a levél. Magára a levélre rákattintottam gmail-en de a csatolt pdf-et nem. Rögtön töröltem, még a kukából is. Aztán pár óra múlva jelzett a Windows Defender, indítottam egy vizsgálatot de nem talált semmit, csak annyit, hogy a One Drivba jelentkezzek be a biztosabb Fiókvédelemért.


Ezek milyen fajta vírusok lehetnek?


Lehet baja a gépemnek, rajta lehet valami vírus ami ellopná az adataimat, tud az emaileim között belátni, egy vírusírtó biztosabb lenne, és ha igen akkor melyik?



2022. máj. 4. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem vírus volt hanem értesítés hogy változott a vizsga időpontja.
2022. máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem az MKB banktól jött levél, de töröltem. Miért? Soha nem voltam az ügyfelük, ráadásul Nagy-Britanniából jött.
2022. máj. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Valószínűleg a kettőnek semmi köze egymáshoz.

A Gmail eleve nem engedne be vírusos fájlt.

Persze a PDF-ben lehet olyan link, amit követve olyan helyre jutsz... de egy PDF fájl letöltése önmagában nem okoz semmit.

Egy e-mail megnyitása meg főleg teljesen veszélytelen, ha nem valami noname levelezőt használsz. Csak arra kell figyelni, milyen linkre kattintasz és ott milyen adatokat adsz meg.

2022. máj. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!