Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi a fene lett mostanság...

Mi a fene lett mostanság facebookon és messengeren? mindennap feltörések vannak.

Figyelt kérdés
Mostanában mi a fene folyik a Facen és a Messengeren, hogy ennyi feltörések vannak mind embereknél? mind ismerőseiknél? sőt face oldalakat feltörnék, hogyan lehet biztonságossá tenni a profilt?, olyat is olvastam hogy még a 2 faktorost is feltörik minta ropit? az enyémet is feltörhetik?

2022. jún. 7. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nincsenek feltörések.
2022. jún. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Van erről bármi hiteltérdemlő sajtócikk?


Mert gondolom nagyobb híre lenne ha csak úgy minden védelem ellenére tömegesen fiókokat tudnának feltörni. Fura én egyik ismerősömnél se látom hogy feltörték volna.

2022. jún. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

4# Pl ez: Kedves Ismerőseim!

Régi profilom sajnos megszüntette magát, vírus vagy feltörés áldozata lett....

Szóval mostantól itt, ezen tudtok elérni!

Köszönöm!

keresőben kell beírni hogy feltörték vagy feltörik, és csomót listáz, képekkel is, pl:hogy egy vietnámi törte fel profilját vagy még sorolhatnám..

2022. jún. 7. 19:30
 4/13 A kérdező kommentje:
bocsánat rosszul számoztam, 3#
2022. jún. 7. 19:31
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki egy vírusos linkre kattint (majd önként letölt egy programot és megadja az engedélyt a futásra), az pedig a felhasználó nevében ismét vírusos linket posztol, nem feltörés.


"olvastam" - ha erről tudsz bármilyen aktuális, hiteles forrást, cikket linkelni (tehát nem Facebook kommentbeli észosztás), jó lenne. Mert mondani bárki tud bármekkora hülyeséget, de nem kell készpénznek venni.

2022. jún. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem törték fel, csak valami szarral rákattintott, amire ha rámész akkor önmagát terjeszti ilyen kamu üzenetekkel.
2022. jún. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Feltörés alapból nincs, mert nem tör be senki a Facebook szerveire azért, hogy pont a te adatodat szerezze meg. 2FA sincs veszélyben. És gondold át a másik oldalt, hogyha lenne egy komoly sebezhetőség, azt a Facebook oldalán is a lehető leggyorsabban javítanák.


Az, hogy tömegesen terjed egy ilyen "feltörési" hullám, ott eléggé árulkodó, hogy miért pont az ismerősi kapcsolatokon keresztül terjed. A laikusok pedig inkább regisztrálnak egy új fiókot, mert nem tudják megoldani a kártevő eltávolítását, illetve fogalmuk sincs hogy mi okozza a jelenséget, nem elég járatosak az internethasználatban, hogy felismerjék a veszélyes tartalmakat.

Az ilyen vírusok pedig trükkösek, van ami beemeli még a te profilképedet is, majd valamilyen clickbait szövegű linket hoz létre (nézd, milyen videó van fent rólad a neten!!!444), és már gondolkodás nélkül kattintanak is az emberek. Aztán valamiért nem jelenik meg a videó, úgyhogy töltsd le ezt a segédprogramot hozzá - és már bent is van a vírus, és te is terjesztővé váltál. Ahány ismerős rákattint és telepíti, az ismét a saját ismerőseinek szétszórja, és így tovább.

2022. jún. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 macilaci74 válasza:

Ez érdekes lehet, mert nekem is kellett uj profilt készitenem.

Kb 2 honapja kaptam 2-emailt egymás után, egyikbe az volt átirták a biztonsági telefon számot, a másikba, átirták az e-mail cimet.

2022. jún. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Facebookon semmi sem biztonságos.
2022. jún. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Túl népszerű lett az internet, ezért olyanok is használják, akik nem tudják, hogyan kell biztonságosan használni az eszközeiket
2022. jún. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!