Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Rendőrségi ügy lehet abból,...

Rendőrségi ügy lehet abból, hogy, valaki feltört egy profilt?

Figyelt kérdés
A kérdésem ez lenne, amit fentebb leírtam. A szitu röviden és tömören annyi, hogy egy osztálytársam fb profilját feltörte egy gyerek anyja. Ilyenkor mit lehet tenni?
2022. jún. 9. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Függetlenül attól, hogy nem törte fel, igen.
2022. jún. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Fel lehet jelenteni. Ha megvan az ip cím akkor kimennek a rendőrök és lefoglalják a számítógépet. Átnézik és ha a merevlemezek van tárolt adat arról hogy tényleg belépett, akkor bajban van, ha nincs akkor csak tagadni kell mert az ip cím az önmagában nem bizonyíték. Sajnos tapasztalatból mondomXD nálam csak ip cím volt így nem tudtak mit csinálni.
2022. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja amúgy igen ahogy az első írja nem lehet feltörni. Valószínűleg meg volt a gyerek jelszava vagy az email címhez tartozó jelszó.
2022. jún. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Vicces részlet hogy a nyomozó a kihallgatás közben újra meg újra az ip vel jött, mondom biztos feltörték a wifimet és így lépett be valaki az én netemen keresztül. Erre olyan ideges lett hogy el kezdte rázni az asztalt a monitor meg leesett épp hogy elkaptam. Szerintem rám akarta varni hogy én löktem le vagy nem tudom.
2022. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Nem, nem törte fel, és igen, akár még börtönbüntetés is lehet belőle.


Részletesebben: feltörés az, amikor felderítik egy számítógépes rendszersebezhetőségét, vagy védelmének a hiányosságát, és a rendszer gyengeségét kihasználva valamilyen módon illetéktelenül bejutnak abba. Távol álljon tőlem, hogy bárki értelmi képességeiben kételkedjek, de azért nem tartom valószínűnek, hogy az anyuka magas szintű ismeretekkel rendelkezne a hardver és szoftver elemi működéséről, a gépi kódú programozásról, és az operációs rendszer, azon belül is elsősorban a kernel folyamatairól. Már csak azért sem gondolom, mert az a pár ember - országos szinten bőven 100 alattiról beszélünk - aki erre képes, az nem olyan buta, hogy random iskolások profiljait törögesse fel, komoly büntetést kockáztatva.

Szóval 99,999%-ra kimondhatjuk, hogy nem feltörés történt, hanem belépési adatokkal visszaélés. Jogilag mindkettő ugyanolyan mértékben büntetendő, függetlenül attól, hogy ténylegesen feltörte-e a rendszert, vagy egyszerűen kitalálta, hogy a gyerkőc jelszava "12345". Sőt, még az is büntetendő, ha ismered a belépési adatokat, csak épp nem vagy felhatalmazva annak használatára.


Ha az eset megtörténik, feljelentést lehet tenni a rendőrségen. (Sőt, nekem az a véleményem, hogy illik is megtenni, ennek elmulasztásával csak megerősítjük a cselekmény elkövetőjét abban, hogy bármit büntetlenül megtehet.) A feljelentéssel pedig elindul a nyomozati szakasz. Felveszik az adatokat, dokumentálják az esetet, és minél több bizonyítékot szereznek. Nagy tévedés, hogy ha az elkövető valami módon álcázta a hálózati identitását (proxy, VPN, Tor), akkor ezzel el tud tűnni a hatóságok elől. A rablók és gyilkosok sem hagynak IP címet maguk után, mésem szokták megúszni a büntetést. ;-) Több más mód is van, hogy egy cselekményt az elkövetőre bizonyítsanak, és ha az alapos gyanú már megvan, onnan ritka, amikor ne lenne belőle tényleges vádemelés.

2022. jún. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen az utolsónak

Az elírás miatt bocsánat!

Ezek mellett zsarolás is volt egyébként..

Szép napot mindenkinek<33

L

2022. jún. 10. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!