Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Idegesítene Titeket, ha évek...

Idegesítene Titeket, ha évek óta valaki belépne majdnem napi szinten a Facebook és Messenger-fiókotokba? Tennétek feljelentést a rendőrségen még úgy is, hogy semmilyen károkozás nem történik?

Figyelt kérdés
Azért vagyok erre kiváncsi, mert hiába mondom páromnak, vagy anyukámnak, őket nem idegesíti a dolog. Tettem már feljelentést tavalyi évben és tényleg kiderült, hogy egy Budapesti híd lábánál lévő ingyenes wifi-hálózatról jöttek a belépések, én egyébként Nyíregyházán élek. Én biztosan tudom, hogy volt munkáltatómhoz köthető a belépés, ő alkalmaz hacker-eket, mert perben állok vele és a hacker szerintem a Messenger levelezésemre kiváncsi. Ugyanis ott, volt kolléganőmmel levelezek, aki tanúm lenne a perben. Mert egyébként én nem vagyok érdekes ember, mi a fenének lépne be valaki napi szinten, aki károkozást sem csinál, csak megfigyel. Szóval a kérdésem arra irányul most, hogy idegesítene-e titeket ha nem lenne biztonságban a fiókotok? Hiába van bekapcsolva a kétfaktoros hitelesítés, nem ér semmit. Ebből gondolom, hogy nagyon profi lehet az illető. Volt munkáltatóm pedig az egyik legnagyobb cég Magyarországon, nekik van annyi pénzük, hogy alkalmazzanak egy profi hackert. Mi a véleményetek?

2021. okt. 18. 05:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbban megúszná a munkáltatód ha kifizetne minthogy hackereket alkalmaz.
2021. okt. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Léptesd ki mundenhonnan, a trustolt helyeket töröld, majd jöhet a 2FA, plusz jelszóváltoztatás.


Ezek után már biztosan nem léo be senki.

2021. okt. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem idegesítene, örülnék hogy legalább valaki figyeli ha már én szarok rá évek óta. :)
2021. okt. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem pénzről van szó a perben. Kiléptettem már mindenhonnan, na de majd még egyszer-kétszer megpróbálom.
2021. okt. 18. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!