Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szerintetek eltulosztam a...

Szerintetek eltulosztam a védelmet a gépen vagy nem van egy win7 egy avast5! Free Antivirus meg egy Malwarebytes' Anti-Malware meg egy wintűzfal?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha több virusirtó van a gépeden, akkor azok EGYMÁST akadályozzák, és nem a virusokkat foglalkoznak. SZóval el van túlozva és még csak nem is lett jobb a védelem a gépeden, hanem sokkal rosszabb.
2010. szept. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ahogy az eőző mondja :)

persze, ha az a célod, hogy tojást süss a processzoron, akkor helyes az eljárás...

2010. szept. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nincs csak egy avast 5
2010. szept. 20. 19:15
 4/13 A kérdező kommentje:
a másikat levetem wintűzfal
2010. szept. 20. 19:18
 5/13 A kérdező kommentje:
Malwarebytes ezt vetem le
2010. szept. 20. 19:20
 6/13 A kérdező kommentje:
szerettek elg egy avast5 és egy Windows tűzfal?
2010. szept. 20. 19:24
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit vettél le?

Semmit ne szedj le ezek közül...

Ez az alap.


A többiekre ne hallgass, nem tudják, hogy a Malwarebytes' Anti-Malware Free csak arra jó, hogy néha átvizsgáltasd vele a rendszert; nem fut folyamatosan, nem akad semmivel. Ott csak kettő dologra kell figyelned: egyik, hogy el ne felejtsd előtte frissíteni, a másik, pedig hogy ideiglenesen ki kell kapcsolnod az avast!-ot, mert bekavar. Kapcsold ki egy órára, és akkor, ha el is felejted, visszakapcsolja magát.

Van elvileg még egy Windows Defendered is, amivel persze csak akkor számolhatsz, ha legális a Win-ed, és kapod hozzá a frissítéseket, ami a Defender definíció-frissítéseit is magában foglalja. Ha így van, a Windows Defendert is futtasd néha!


Nekem az utolsó milliméterig ugyanez a védelmem, és nincs vele semmi gondom, de tényleg semmi.

Ha veszélyes vizeken jársz, akkor viszont érdemes másik vírusirtót használni, aminek jobb a felismerése, és az ún. heurisztikája (0. napi (vadiúj) kártevők felismerése).

2010. szept. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyébként az avast! és a Win tűzfal is elég, hogyha vírusraktárat szeretnél készíttetni a rendszeredből.
2010. szept. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nod-32 v 2.7 állandó védelem mellett, használom a Malware Bites'Antimalware -t és a Spyware Terminátort (mindkettőt, ellenőrző, kéziindítási módban! és közben a Nod-ot NEM kapcsolom ki!!) + Telepítve van állandó támadó elhárításra beállítva az Outpost Firewall Pro 2009 program, amellyel időnként végzek kéziindítású, teljes, mély, rendszervizsgálatot.(ugyancsak bekapcsolt Nod-32 mellett!) ..évek óta NEM volt rendszer-öszeomlásom, kékhalálom XP használata mellett! sem kártevő, féreg stb. miatt win. újratelepítés!!!
2010. szept. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a minimum védelem, Malwarebytes nem üt semmit, mivel nincs valós idejűje (nem tudom, ki találta ki azt a hülyeséget, hogy nem fér meg avast mellett, szinte kötelező mellé, és annyi esze meg csak van mindenkinek, hogy MBAM vizsgálat alatt avastot kilövi), és kell a gépre, mert avast (hiába a legjobb ingyenes) sok mindent átenged. Én a helyedben egy valós idejű anti spywaret is tennék még a gépre éppen emiatt, sok mindent megfog, ami avaston és tűzfalon is simán átmenne.

Én xp alatt használom avastot, mivel annak a tűzfala xar, ezért Comodo van fent (win 7-en maradj annak a tűzfalánál, az nagoyn jó), + mellette fut valós idejűben ad-aware free, és Malwarebytes szerintem minden védelemben fontos kiegészítő.

Comodo annyival jobb, hogy kártevőkre utaló jeleket is figyei, nem egy vírust fogott már meg nekem, és ad-aware is többet fogott meg, mint avast, szóval az mellé mindenképp kell valami, különben a windowsodnak nem lesz nagy jövője.

Ezek így a nagyját összeszedik, Malwarebytes pedig feltakarítja utánuk az apróságokat.

2010. szept. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!