Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha valaki más ip-vel rákapcsol...

Ha valaki más ip-vel rákapcsolódik a mobilomra (alkalmazásaimra), hogyan tudom törölni?

Figyelt kérdés

Van olyan biztonságos alkalmazás, amely ezt még tudja mutatni? Mi a teendő ilyen esetben?


Próbáltam belépni a saját készülékemről az egyik alkalmazásomba frissítés után, de e-mailben jött ez az üzenet:


"Úgy tűnik, valaki egy új helyről próbált meg belépni a "xxx" fiókodba. Ha te voltál, kövesd az alábbi hivatkozást, hogy engedélyezd a belépést a fiókodba erről a helyről. Ha nem te voltál, akkor azt javasoljuk, minél hamarabb változtass jelszót.


IP-cím: "xxx"

Hely: "xxx"


Nem tartózkodom azon a helyen, és az IP-m sem az.


Gyanakvásra adhat okot?


Azóta megnyitottam a linket ami az e-mailben volt és beléptem az alkalmazásba, megváltoztattam a jelszót, csak ez így most mi volt?!?


Ha valaki tudja, vagy van ötlete, szívesen fogadom!



2022. júl. 17. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
nekem akkor ír ilyet, ha mondjuk laptopon belépek
2022. júl. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%
Ember te miről besz3lsz?
2022. júl. 18. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Shaddark ***** válasza:

Nem a "mobilodra" próbáltak belépni.

Ha megpróbálnák, sajnos nem tudnál róla mert ha androidos, akkor azon a google a rendszergazda nem a készülék tulajdonosa sajnos. Ezért nem tudsz a hivatalos rendszerre normális monitoring programot rakni.

De a "hibaüzenet" szerint a fiókodba próbáltak belépni, ami a fiók szolgáltatód szerverén történő próbálkozás, nem a mobilodat jelenti.

Ilyen simán előfordulhat. Ha be van kapcsolva (mert van) a fiók szolgáltatósnál a két lépcsős azonosítás akkor nyugodt lehetsz, esélye sincs senkinek feltörni azt.

Ha nincs vagy technikai analfabéta vagy, vagy konteo hívő és nem kapcsolod be, akkor sincs nagy baj, de az ip címre érdemes itt

[link]

ránézni, hogy egy magyar cím-e.

Ha igen, akkor valószínűleg csak valami általad futtatott alkalmazás vagy téves bejelentkezési kísérlet általad.

Ha nem, akkor valószínűleg megpróbálták feltörni a fiókodat (ami normális), ezért ha még nincs, akkor kapcsold be a kétlépcsős azonosítást.

2022. júl. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!